reklama

Jágr není s týmem. Pravděpodobný je jeho návrat do Evropy, ale Calgary se vyplatil, píší v zámoří

Jaromír Jágr v dresu Flames. Jaromír Jágr v dresu Flames. autor: ČTK
Konec legendárního útočníka Jaromíra Jágra v NHL se nejspíš blíží. Podle kanadských novinářů neodcestoval k zápasu s Minnesotou. Oficiálně je stále zraněný, ale hovoří se o jeho konci v Calgary.

Calgary - Vedení klubu z Alberty stále sveřepě tvrdí, že Jaromír Jágr se pouze potýká s dalším drobným zraněním. Ze zákulisí ale pronikají zprávy, že český útočník v Calgary brzo oficiálně ohlásí konec.

Obvykle dobře informovaný novinář Wes Gilbertson přinesl zprávu, že Jágr neodcestoval s týmem k úternímu utkání v Minnesotě. Chyběl také na akci s fanoušky, i když se očekávalo, že se alespoň v civilu objeví.

Oficiálně je stále na seznamu krátkodobě zraněných hráčů, což stále tvrdí i zástupci Flames. Podle vícero zdrojů ale Jágr dostal svolení k vyjednávání s jinými týmy o NHL. Pravděpodobně se blíží jeho konec v Calgary.

Angažmá osmašedesátky se podle listu National Post i přes brzký konec kanadskému týmu vyplatilo. Komentátor Eric Francis si myslí, že český veterán povzbudil hokejového ducha v Calgary, šlo o impuls, který klub potřeboval.

Jágrův příchod zvýšil prodej lístků i dresů s číslem 68, které se staly trhákem především v době vánočních prodejů. Klub tak nemusel tratit ani ekonomicky.

Jágrův konec v Calgary? Nic nevíme, ale tolik zranění prý Jarda neměl deset let, říká Rittich Jágrův konec v Calgary? Nic nevíme, ale tolik zranění prý Jarda neměl deset let, říká Rittich Čtěte zde

Herně sice Jágr nepředvedl to, co se od něj čekalo. Jenže ani tak velký hráč nedokáže odolávat přibývajícím letům a zraněním věčně.

Francis českého útočníka označil za největšího hráče, jaký kdy hrál za Flames. Při podpisu Jágrovy smlouvy s Calgary hrály také roli jeho zkušenosti, které mohl předat mladým hráčům Flames. Hodně pomohl mladíkům Gaudreauovi, Bennetovi a Jankowskimu.

Otázkou zůstává, co s Jágrem bude po jeho konci v Calgary. Na podzim se o něj zajímali St. Louis Blues a Montreal Canadiens. Je ovšem mizivá šance, že by o něj měli zájem i vprostřed rozběhlé sezóny poté, co se neosvědčil v Albertě. Překážkou jeho přesunu mohou být také relativně vysoké výkonnostní bonusy.

Jednou z možností, kterou zmiňuje například web Iceman Hockey, je angažmá v Arizoně. Nejpravděpodobnější je ovšem podle zámořských novinářů Jágrův přesun do Evropy, což by otvíralo možnost, že by mohl jet i na olympiádu do Pchjongčchangu. Zatím ale Jágr zůstává hráčem Flames.

V půlce sezóny se v NHL z Čechů nejvíc daří Voráčkovi. Třetina hráčů paběrkuje, nedaří se gólmanům V půlce sezóny se v NHL z Čechů nejvíc daří Voráčkovi. Třetina hráčů paběrkuje, nedaří se gólmanům Prohlédněte zde
reklama