reklama

Jágrovi dvojníci slaví, jeho hřívu našli i v logu Flames. Čech je starší než místní stadion

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: Lukáš Caha
Jaromír Jágr se vrací do NHL a sociální sítě přesunem české legendy do Kanady žijí. Podívejte se na nejzajímavější příspěvky.

Calgary - Jaromír Jágr je v zámoří opět tématem číslo jedna. Po měsících plných spekulací se zdá, že zakotví v Calgary. A sociální sítě jeho přesun samozřejmě horečně komentují.

Věci se daly do pohybu v neděli. Jaromír Jágr přidal příspěvek na svůj Twitter, který popravdě příliš často nevyužívá. Naznačil, že se vrací do NHL, a okamžitě rozproudil diskuse a spekulace celé hokejové veřejnosti o tom, do kterého klubu zamíří. Podívejte, zrovna jsem své kočce oznámil, že si letos možná zahraju v NHL, napsal a k tweetu přidal obrázek.

V pondělí se začaly objevovat první konkrétní informace ohledně Jágrova přesunu do Calgary Flames.

Co fanoušky na Jágrově prvním angažmá v Kanadě nejvíce zaujalo? Hlavním tématem zůstává věk české 68. Jágrovi je přes 45 let a v letošní NHL je nejstarším hráčem. V historii celé soutěže nastoupili k zápasu jen tři hráči starší než on - brankář Maurice Roberts, obránce Chris Chelios a útočník Gordie Howe.

Jágr je dokonce starší než současný stadion Calgary Flames. Ten nese název Scotiabank Saddledome a otevřen byl v roce 1983.

Většina tweetujících upozorňuje právě na Jágrův věk a zajímavosti spojené s jeho dlouholetým působením v NHL. Tak například klub Calgary Flames vznikl ve stejném roce, ve kterém se Jágr narodil. A když poprvé v nejslavnější hokejové lize světa nastoupil, skoro polovina ze současných klubů ani neexistovala.

Nad Jágrovým věkem se pozastavil taky jeden z jeho budoucích spoluhráčů Matthew Tkachuk, devatenáctiletá naděje Flames. Jágr v Pittsburghu začínal hrát NHL v době, kdy byl Tkachuk, jak se říká, na houbách. Do jeho narození zbývalo ještě sedm let. Mimochodem, Jágr v NHL debutoval o rok dříve, než Matthewův otec Keith Tkachuk.

Fanoušci Calgary si záhy všimli podobnosti mezi logem Flames a slavným mulletem českého hokejisty. Plameny "hořícího cé" nápadně připomínají rozevlátou hřívu Jaromíra Jágra.

Jágrovo pokračování v NHL většina fanoušků napříč kluby oceňuje. Jméno nejslavnějšího českého hokejisty v zámoří stále rezonuje.

Otázkou je, jak se Jaromír Jágr vyrovná s přesunem ze slunečného Miami daleko na sever. Calgary leží v kanadské provincii Alberta, jde o jedno z nejsevernějších měst NHL. Už teď, zkraje října, se teploty v Calgary pohybují kolem nuly a v pondělí ve městě sněžilo.

Obrovskou radost z přesunu Jágra do Calgary mají jeho "dvojníci". Fanoušci, kteří oblékají dresy týmů, ve kterých Jágr působil a navštěvují jeho zápasy. Tahle nepřehlédnutelná partička totiž pochází z Calgary.

Nicméně oficiální místa v Calgary Jágrův příchod zatím ještě definitivně nepotvrdila, a tak trenér Glen Gulutzan prožíval před novináři horké chvilky. Tématem otázek totiž nebylo nic jiného než Jágr, Jágr a opět Jágr. "Můžu jen potvrdit, že jsme si včera telefonovali. Zatím ale nemůžu říct nic víc," odpověděl diplomaticky.

reklama