reklama

Kašli na obranu, slyšel Vrána od hvězdy. Jeho hattrick pak slavili i čerství hrdinové

Podívejte se na první hattrick Jakuba Vrány v zámořské NHL. Youtube.com
Z hlavy sňal imaginární čepici a radostně ji mrštil směrem k ledu. Tak Jakub Vrána oslavil svůj první hattrick v hokejové NHL. Po chvíli začaly na led padat opravdové čepice, a to i díky čerstvým baseballovým šampionům.

Když v pátek proti Buffalu sahal po hattricku, ale nakonec skóroval jen dvakrát, z okolí slýchal, jaká je to škoda. Vrána však všechny ujišťoval: "Hattrick přijde!"

A přišel možná dřív, než sám útočník čekal. O dva dny později proti Calgary. Washington doma zvítězil 4:2. 

Ke všem Vránovým gólům se nachomýtl Jevgenij Kuzněcov, byť má nakonec přiznané "jen" dvě asistence. Poprvé českému parťákovi poslal perfektní žabku, podruhé mu puk přistrčil (s tečí beka) a potřetí ho poslal do samostatného úniku.

Především závěrečná akce uvedla přítomné v úžas. Ruský centr kousek od vlastní brány plácl do puku, jako kdyby chtěl vyhodit. Poslal ale do jízdy připraveného Vránu, který v osamění proti Camu Talbotovi, jenž zaskakoval za Davida Ritticha, nadvakrát skóroval. Vsítil rozhodující gól.

"Říkal jsem mu: 'Kašli na obranné pásmo a jeď dát ten třetí gól.' A on mě poslechl," zubil se Kuzněcov při objasňování bleskové souhry.

Vrána předvedl v základní části NHL už pět dvougólových představení. Hattrick ale slavil poprvé.

Spolu s ním jásala Capital One Arena, jejíž led pochopitelně zaplavily čepice. Házeli je mimo jiné baseballisté Washington Nationals, kteří minulý týden poprvé v historii vyhráli Světovou sérii. Přímo u ledu přidělával práci uklízečům hvězdný polař Adam Eaton:

Nationals, kteří svou jízdou připomněli rok a půl starý titul hokejových Capitals, si zápas na půdě svých městských kolegů náramně užili. I za přispění alkoholu. O přestávce dokonce brázdili led na rolbě, kde se vysvlékli do půl těla.

"Hned mi naskočily vzpomínky na naše vítězství," zhodnotil oslavy Vrána.

"Vypadají docela střízlivě," vtipkoval na účet baseballistů v jednom z přestávkových rozhovorů Kuzněcov. "Když jsme my byli na jejich místě, nic jsem si z toho nepamatoval."

Vrána po zisku Stanley Cupu ušel kus cesty. Ve Washingtonu získal silnější postavení. V létě ostatně podepsal dvouletou smlouvu s průměrným ročním platem 3,35 milionu dolarů. Momentálně má 14 bodů (9+5) z 16 duelů. Je produktivnější než Tomáš Hertl nebo Jakub Voráček. Z Čechů ztrácí akorát na nezastavitelného David Pastrňáka.

NHL: Calgary Flames at Washington Capitals, Jakub Vrána Vrána si po hattricku užíval "čepicovou" sprchu. Foto: Reuters

"Nejsem překvapený," komentuje Vránovy gólové hody spoluhráč Lars Eller. "Je to zkrátka v něm. Nečekám od něj, že dá tři góly každý večer, ale má takový talent, že čas od času podobný kousek předvede."

Aktuálně Vrána naskakuje ve druhé lajně vedle Kuzněcova a tvrďáka Toma Wilsona.

Před časem přitom spadl do třetí formace, ale trenér Todd Reirden ho nakonec vytáhl zpět nahoru, což si teď pochvaluje: "Myslím, že na posledním pětizápasovém tripu se začal víc soustředit, od té doby hraje svůj nejlepší hokej."

I díky tomu vyhráli Capitals počtvrté v řadě. Bodovali už podeváté za sebou a vévodí celé lize. Jako by se nechtěli nechat zastínit baseballovými mistry.

reklama