reklama

Výrazná posila pro Jágra a spol., na Floridu míří Yandle

Keith Yandle s českými spoluhráči Zbyňkem Michálkem a Martinem Hanzalem v Arizoně Keith Yandle s českými spoluhráči Zbyňkem Michálkem a Martinem Hanzalem v Arizoně autor: ČTK
Bývalý hráč Arizony (dříve Phoenixu) by se měl stát výraznou posilou Floridy a zvýšit ambice týmu okolo čtyřiačtyřicetiletého českého útočníka Jaromíra Jágra.

Sunrise - Hokejový obránce Keith Yandle se stal definitivně posilou Floridy. Panthers získali devětadvacetiletého Američana v úterý z New Yorku Rangers a ve čtvrtek se s ním dohodli na sedmileté smlouvě celkem na 44,45 milionu dolarů. Yandle se mohl stát 1. července nechráněným volným hráčem.

Bývalý hráč Arizony (dříve Phoenixu) by se měl stát výraznou posilou Floridy a zvýšit ambice týmu okolo čtyřiačtyřicetiletého českého útočníka Jaromíra Jágra. Lukrativní kontrakt Yandlemu zaručí roční příjem 6,35 milionu dolarů, prvních šest let navíc nemůže být bez svého souhlasu vyměněn.

Jágr získal Mastertonovu cenu, v Las Vegas ale kvůli nemocnému otci chyběl Jágr získal Mastertonovu cenu, v Las Vegas ale kvůli nemocnému otci chyběl Čtěte zde

"Jsme nadšení. Ukazuje to, že nejlepší hráči chtějí vyhrávat s Floridou. Keith chce získat Stanleyův pohár. Proto jsme byli jeho hlavní prioritou," uvedl pro deník Miami Herald spolumajitel Panthers Doug Cifu. Yandle přišel z Rangers výměnou za dvě volby v draftu.

V uplynulé sezoně si produktivní zadák připsal v 82 zápasech 47 bodů za pět branek a 42 asistencí. V pěti duelech play-off přidal gól. Celkem má na kontě ve slavné soutěži 661 utkání a 369 kanadských bodů, dalších 31 bodů zaznamenal v 51 startech v bojích o Stanleyův pohár.

reklama