reklama

Oceláři se trápí, Boleslav to ví: Můžeme Třinec porazit

Mladá Boleslav věří, že Třinci postup do semifinále extraligy ještě hodně zkomplikuje. Mladá Boleslav věří, že Třinci postup do semifinále extraligy ještě hodně zkomplikuje. autor: Lukáš Filipec
Třinec sice doma nezaváhal, s Mladou Boleslaví se ale na první dva čtvrtfinálové body hodně nadřel. Soupeř teď cítí, že doma může klidně sérii vyrovnat.

Třinec - Hokejisté Mladé Boleslavi prohrávají ve čtvrtfinále extraligy s Třincem 0:2 na zápasy, ale domů se budou vracet se vztyčenou hlavou.

V obou utkáních svedli s vítězem základní části vyrovnané souboje a podlehli shodně jen o jeden gól. Série pokračuje v úterý a ve středu v Mladé Boleslavi.

"Zamrzí, že jsme opět těsně prohráli, ale ověřili jsme si, že naše forma jde poslední dva měsíce nahoru. A když můžeme hrát naprosto vyrovnané zápasy s nejlepším týmem ligy, je to pro nás pozitivní zpráva. Klidně je můžeme doma dvakrát porazit," uvedl novinářům mladoboleslavský útočník Tomáš Klimenta.

Třinec se strachoval o výsledek

Zatímco v předchozím utkání litovali hráči středočeského klubu neproměněných šancí, v dalším duelu je mrzel gól na 2:3, který inkasovali v čase 19:25. Trefa Josefa Hrabala byla po divoké první třetině poslední v zápase a tedy i vítězná. Padla chvíli poté, kdy Mladá Boleslav dohnala dvoubrankovou ztrátu.

"Myslím si, že Třinec se trochu strachoval o výsledek, což jsme samozřejmě chtěli. Nebýt toho gólu, mohli jsme to klidně dovést do vítězného konce. Takhle zalezli a hlídali si vedení. Ale jsme rádi, že vědí, že umíme taky hrát hokej a že se nás musí bát až do konce," podotkl Klimenta, s nímž souhlasil i spoluhráč Michal Broš, podle něhož je gól do šatny ale nenahlodal.

"Přijeli jsme sem v pohodě a snažili se ukrást jeden zápas. Průběžný stav 2:3 není výsledek, který by nás měl srazit do kolen. Toho třetího gólu ale byla škoda. Zrovna jsme vrátili do zápasu vrátili. A pokud bychom do pauzy udrželi remízu, oni by nehráli jinak, než to dohráli. A za stavu 2:2 by se nám hrálo jinak, oni mohli znervóznět. Kdo ví, co by se dělo," reagoval Broš.

V součtu obou utkání bylo k vidění celkem pouhých osm branek, což je pro Třinec, který je pověstný svou sílou v útoku, netypické. "Je to play off, nikdo si nemyslí, že se hurá hokejem dojde daleko. Pro mě to překvapení není, ani v případě Třince. Těší nás, že to mají s námi těžké a že nás nepřehrávají," pokračoval Broš, jehož tým prohrál 1:2 a 2:3.

Broš: Doma se budeme cítit lépe

"Možná nám chyběl větší důraz, možná trochu štěstí. Mrzet nás může hlavně včerejšek, kdy jsme měli více šancí," hledal rozdílové faktory Klimenta.

Série se nyní přesouvá do Mladé Boleslavi, která doma v předkole vyhrála oba zápasy s Plzní. "Na našem zimáku se budeme cítit lépe, těšíme se na naše publikum a na to, že bude vyprodáno. Dostaneme taktické pokyny, určitě na ně něco vymyslíme," věří Broš. "Budeme chtít být aktivnější a dát alespoň o gól více než oni," pousmál se Klimenta.

reklama