reklama

Orlům se vrací hvězda. Yellow Horn skončil v Plzni a podepsal smlouvu ve Znojmě

Colton Yellow Horn v Plzni skončil. Colton Yellow Horn v Plzni skončil. autor: Tomáš Liška
Kanadský útočník Colton Yellow Horn, jenž se o víkendu rozhodl k rozvázání spolupráce v extraligové Plzni, se vrací do Znojma. Orlům vloni dopomohl k zisku titulu vicemistra EBEL ligy a zároveň se stal nejužitečnějším hráčem soutěže.

Znojmo – Yellow Horn přišel do plzeňské Škodovky na jaře letošního roku jako posila, od které se očekávaly kanadské body. Už v přípravě však tehdejšího trenéra Michala Straku a spol. příliš neoslnil, a útočníka na týden dokonce vyřadili z kádru.

Francouze Da Costu trápily ve Finsku dlouhé zimy. V dresu Orlů bojuje o domácí šampionát Francouze Da Costu trápily ve Finsku dlouhé zimy. V dresu Orlů bojuje o domácí šampionát Čtěte zde

Dle ověřených informací měl devětadvacetiletý Kanaďan problémy s nadváhou. Do extraligy tak zasáhl až ve čtvrtém kole proti brněnské Kometě a hned se uvedl gólem.

Skóroval i v dalším utkání, přesto od trenérů nadále velkou důvěru nedostával a pohyboval se na pomezí třetí a čtvrté formace. Poslední, čtvrtou branku si připsal na konci září. Během uplynulého víkendu se forvard s indiánskými kořeny rozhodl angažmá na západě Čech ukončit.

"Po pátečním utkání mi volal Coltonův agent s žádostí o ukončení kontraktu. V sobotu ráno přišel sám Colton, že to není takové, jaké si to představoval. Když tu nechce pokračovat, tak nemá cenu jej tady nějakým způsobem držet," řekl pro oficiální web Plzně sportovní manažer a trenér Tomáš Vlasák.

Další kroky Yellow Horna tak směřují na jih Moravy do týmu znojemských Orlů, kde se loni stal nejproduktivnějším hráčem mezinárodní Erste Bank Eishockey ligy. V jednasedmdesáti zápasech včetně play off si připsal třicet šest branek a rovných padesát asistencí. Tato čísla mu zajistila cenu akreditovaných novinářů za nejužitečnějšího hráče soutěže.

"Naskytla se nám možnost získat jej zpět, tak jsme ji využili. V loňské sezoně tu odvedl obrovský kus práce," zdůvodňuje Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů. "Ročník se mu opravdu vydařil a věříme, že na něj letos naváže."

Hokejové Znojmo se postupně zvedá ode dna tabulky. Po nepovedeném startu soutěže nyní vyhrálo sedm z osmi zápasů a je na děleném sedmém místě v tabulce. Yellow Horn se stává třetím Kanaďanem v týmu. Kromě zámořských a českých hráčů má hlavní trenér Jiří Režnar k dispozici i Slováky, Poláka, Rakušana a Francouze. 

reklama