reklama

Orly těší příliv sponzorů. Navýšili rozpočet a touží po další medaili

Znojemské fanoušky EBEL baví. Neměnili by. Znojemské fanoušky EBEL baví. Neměnili by. autor: Lukáš Caha
Znojemští Orli mají před sebou nesmírně těžkou sezónu v mezinárodní EBEL. Po loňském úspěchu opustilo klub více než deset hokejistů. I tak chce být znovu úspěšný.

Znojmo – S týdenním skluzem oproti české extralize dnes startuje mezinárodní EBEL, v níž bude chtít na úspěch z loňské sezóny navázat české Znojmo. Orli přes léto obměnili kádr, zahráli si hokejovou Ligu mistrů a touží po další medaili.

Znojmo? Pro nizozemského kapitána vrchol kariéry Znojmo? Pro nizozemského kapitána vrchol kariéry Čtěte zde

Jihomoravský klub dolétl v loňské sezóně až do finále. Ač vedl nad Salcburkem 2:1 na zápasy, soupeř nakonec sérii otočil ve svůj prospěch a pošesté v historii zvedl nad hlavu mistrovský pohár. Orli však odcházeli z ledu se vztyčenou hlavou.

"Nasadili jsme si laťku velmi vysoko. Chtěli bychom tuto sezónu zopakovat a ukázat, že to nebyla ojedinělá vlaštovka," přiznává sportovní manažer Rostislav Dočekal. Klub po sezóně opustilo více než deset hráčů a Dočekal spolu s majitelem Orlů lovili nové posily po celé Evropě.

Vlna odchodů je daň za úspěch

"Je to součást každého úspěchu. Zájem o hráče s povedenou sezónou vzroste. U některých je škoda, že odešli, jiným jsme ale nebránili," vysvětluje Dočekal. Největší ztrátou byl pro klub jistě odchod nejužitečnějšího hráče ligy Coltona Yellow Horna, kterému se momentálně nedaří prosadit se v kádru extraligové Plzně a spekuluje se o jeho návratu do EBEL.

Nejnovější tváří Jihomoravanů je forvard Tomáš Plíhal, jenž poslední dva roky strávil v extraligovém Třinci. Z Liberce pak přišel zkušený gólman Marek Schwarz, z Olomouce útočník Michal Vodný a ze Zlína bek Dalibor Řezníček.

Znojmo ulovilo mistra. Liberecký Marek Schwarz vyzkouší EBEL Znojmo ulovilo mistra. Liberecký Marek Schwarz vyzkouší EBEL Čtěte zde

Dalšími posilami jsou Kanaďané Sean McMonagle a Adam Hughesman, polský talent Patryk Wronka, kapitán nizozemské reprezentace Kevin Bruijsten či hokejový světoběžník Petr Kalus. "S cizinci musí mít člověk trpělivost, protože se rozjíždějí postupně. Přecházejí z jiných systémů a kultury. Za rozumný peníz to je kvalitní zboží. Myslím si, že postupem času náš trh zaplaví právě hráči z Kanady a Ameriky," přemýšlí Dočekal.  

V kádru se podařilo udržet rakouského olympionika Andrého Lakose, střelce Romana Tomase či nadějného mladého obránce Libora Šuláka. Sedmistý zápas za Znojmo brzy odehraje již dvaačtyřicetiletý Peter Pucher.

S extraligou i v Lize mistrů drželi Orli krok

Během přípravného období nastoupilo Znojmo k devíti zápasům a vyhrálo jen dvakrát. Poradilo si s Litvínovem a Zlínem. V Lize mistrů nestačilo na Červenkův Fribourg a mistra německé DEL ligy Red Bull Mnichov.

"Hráli jsme s opravdu silnými soupeři. Do všech utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát, ale bohužel nám to nevyšlo," říká trenér Jiří Režnar. "Ano, prohráli jsme šestkrát v řadě, ale tyto týmy byly opravdu nad naše síly. Musíme na to zapomenout a vítězně vstoupit do sezóny."

O vítězný start se Orli pokusí již dnes od 17:00 hodin na domácím kluzišti. V repríze loňského finále vyzvou rakouský Salcburk. V neděli pak zamíří do Villachu.

Navýšili rozpočet, sponzorem i erotický klub

Titul vicemistra přinesl samozřejmě i zájem ze strany sponzorů. Dle majitele klubu Pavla Ohery budou Orli letos hospodařit s rozpočtem okolo pětatřiceti milionů korun, což je o zhruba deset milionů více, než když Jihomoravané do mezinárodních vod před šesti lety vstupovali.

Jedním z hlavních partnerů se stala firma Nevoga, po níž nově nese název místní aréna. Mezi sponzory nalezneme taktéž společnost působící v erotickém průmyslu. Jihomoravané totiž navázali spolupráci s klubem GoldenTime, který sídlí ve Vídni a poskytuje sexuální služby. Jeho logo se objevilo i na nových dresech.  

Zápasy Znojma v EBEL zařadil nově do svého programu sportovní kanál O2 TV, který nabídne svým divákům zhruba polovinu domácích utkání. Chystá se však vysílat i vybrané duely z hřišť soupeřů.

reklama