reklama

Znojmo ulovilo mistra. Liberecký Marek Schwarz vyzkouší EBEL

Ač Marek Schwarz pomohl k zisku extraligového titulu, v Liberci s ním dále nepočítali. Ač Marek Schwarz pomohl k zisku extraligového titulu, v Liberci s ním dále nepočítali. autor: Zlata Vostrá
Hokejový brankář Marek Schwarz opouští po čtyřech letech tuzemskou extraligu a od nové sezóny vyzkouší mezinárodní EBEL ligu, kterou hrají kromě českého Znojma i rakouské, maďarské, slovinské a italské týmy.

ZnojmoZnojemským hokejistům působícím v mezinárodní EBEL lize se podařilo angažovat do svých řad brankáře Marka Schwarze, který v minulé sezóně pomohl Bílým Tygrům z Liberce k zisku mistrovského titulu.

Třicetiletý gólman věděl již od prosince, že s ním pod Ještědem nadále nepočítají, a tak se začal poohlížet po novém angažmá. "Měl jsem více nabídek, ale ta první, co měla oslovila, byla ta ze Znojma. Nechtěl jsem klesnout na nižší úroveň, kde bych si zavřel cestu zpátky," řekl Aktuálně.cz Schwarz.

Ve středu vpodvečer podepsal nový kontrakt se znojemskými Orly. "Poslední roky jsem tajně doufal, že bych se do EBEL mohl někdy dostat. Tím, že jsem teď ve Znojmě, je to pro mě bonus, protože zůstávám v Čechách. Na tu sezónu jsem natěšený, jak už jsem dlouho nebyl," prozrazuje.

Potká se i s Dubou

Schwarz odchází z Liberce po čtyřech letech. V minulosti oblékal extraligový dres mateřské Mladé Boleslavi, Sparty, Plzně i Třince. Necelé čtyři sezóny strávil za oceánem, kde si v barvách St. Louis připsal  mimo jiné i šest startů v NHL. Rok působil také ve Finsku. Deset utkání pak odehrál v národním dresu.

V EBEL nebude jedinou českou jedničkou. Do rakouského Klagenfurtu zamířil Tomáš Duba a v Bolzanu strávil poslední tři roky Jaroslav Hübl. Zda se s italským klubem dohodne na pokračování smlouvy, není zatím jasné.

Znojmo očekává složitý ročník

Máš domácího mazlíčka? Znojmo buduje multikulturní tým, talenty loví po celém světě Máš domácího mazlíčka? Znojmo buduje multikulturní tým, talenty loví po celém světě Čtěte zde

Orli se připravují na svoji již šestou sezónu v mezinárodních vodách. Po vydařeném loňském ročníku, kdy se stali vicemistry a zajistili si účast v prestižní hokejové Lize mistrů, si letos své postavení mezi nejlepšími týmy soutěže chtějí upevnit a v lepším případě dostoupat až na samý vrchol.

"Myslím si, že to bude nejsložitější sezóna, co nás může potkat, protože chceme uspět v Lize mistrů, a zároveň potvrdit naše pozice v EBEL, aby se neřeklo, že to loni byla jen náhoda," prozrazuje prezident klubu Pavel Ohera.

Již v květnu angažovalo vedení českého útočníka Petra Kaluse, kapitána nizozemské reprezentace Kevina Bruijstena, polského talenta Patryka Wronku či Kanaďany Adama Hughesmana a Seana McMonagla. Nadále se může spoléhat i na služby brzy již dvaačtyřicetiletého slovenského útočníka Petera Puchera, ostrostřelce Romana Tomase či rakouského olympionika Andrého Lakose.

reklama