Palát dal vítězný gól Tampy, Voráček tentokrát nebodoval

16. 2. 2015 6:31
Český hokejista Ondřej Palát se postaral v NHL o vítězný gól Tampy proti San Jose.
Radost hokejistů Tampy
Radost hokejistů Tampy | Foto: Reuters

San Jose - Český hokejista Ondřej Palát se postaral v nedělním utkání NHL o vítězný gól Tampy proti San Jose a mohl se radovat z triumfu 5:2. Třiadvacetiletý rodák z Frýdku-Místku skóroval poprvé po jedenácti zápasech a připsal si dvanáctý zásah v sezoně.

Výhry 2:1 se dočkal i Jakub Voráček v dresu Philadelphie proti Buffalu, ale český forvard, který bojuje o prvenství v kanadském bodování tentokrát nefiguroval u žádné trefy Flyers.

Palát se prosadil v desáté sekundě třetí třetiny, kdy se po rychlém výpadu dostal v útočném pásmu k odraženému puku a skákavou střelou, která změnila směr o brusle obránce Marca Vlasice, překvapil brankáře Anttiho Niemiho. Český mladík tak zvýšil vedení Lightning na 3:1, v 52. minutě sice snížil v přesilovce Brent Burns, ale pak si hosté pojistili výhru dvěma góly.

Tampa zvítězila v San Jose poprvé od března 2003 a připravila "Žralokům" pátou domácí porážku v řadě a zároveň pátou z posledních sedmi zápasů. Gólem a asistencí se o to zasloužili Steven Stamkos a Ryan Callahan, brankář Ben Bishop, který předčasně střídal ve dvou z uplynulých tří duelů, si připsal 33 úspěšných zákroků.

Solidní výkon podal v brance Buffala český gólman Michal Neuvirth, který v duelu s Philadelphií zneškodnil 28 z 30 střel, porážce 1:2 ale nezabránil. O výhře Flyers, kteří bodovali v devátém utkání za sebou, rozhodl v 53. minutě Michael Raffl, který Neuvirtha překvapil rychlým výjezdem zpoza branky. Jakub Voráček se tentokrát neprosadil a v kanadském bodování stále ztrácí tři body na vedoucího Patricka Kanea, jenž rovněž nebodoval při výhře Chicaga 2:1 po nájezdech nad Pittsburghem.

Plodný večer naopak prožil Alexander Ovečkin, který se dvěma góly a stejným počtem přihrávek zasloužil o výhru Washingtonu 5:3 na ledě Anaheimu. Ruský kanonýr se tak s 36 trefami vrátil do čela tabulky střelců, když o gól přeskočil Ricka Nashe z New Yorku Rangers.

Výsledky NHL

Chicago - Pittsburgh 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
24. Hjalmarsson, rozhodující sam. nájezd Sharp - 44. Spaling. Střely na branku: 32:37. Diváci: 22.169. Hvězdy utkání: 1. Crawford (Chicago), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Hjalmarsson (Chicago).

Florida - St. Louis 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
59. Bjugstad - 32. Schwartz, rozhodující sam. nájezd Lehtera. Střely na branku: 41:33. Diváci: 11.859. Hvězdy utkání: 1. Bjugstad (Florida), 2. Elliott (St. Louis), 3. Luongo (Florida).

San Jose - Tampa Bay 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
31. Couture, 52. Burns - 20. Stamkos, 28. Killorn, 41. Palát, 57. Paquette, 58. Callahan. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Hedman, 2. Stamkos, 3. Callahan (všichni Tampa).

Anaheim - Washington 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Branky: 2. a 33. Cogliano, 6. Perry - 2. a 11. Ovečkin, 30. a 50. Burakovskij, 24. Johansson. Střely na branku: 33:28. Diváci: 17.252. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin (Washington), 2. Cogliano (Anaheim), 3. Burakovskij (Washington).

Buffalo - Philadelphia 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
34. Zadorov - 4. Read, 53. Raffl. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.759. Hvězdy utkání: 1. Raffl (Philadelphia), 2. Bogosian (Buffalo), 3. Read (Philadelphia).

4. Winnipeg 58 29 10 19 160:153 68
5. Minnesota 55 28 7 20 153:149 63
6. Dallas 56 26 8 22 175:179 60
7. Colorado 56 23 11 22 144:159 57