reklama

Pastrňák očaroval Boston. Chci hrát NHL už teď, říká

Osmnáctiletý supertalent bojuje o místo v NHL. Na sezonu v Bostonu se teď připravuje v Třinci s tamními Oceláři. Osmnáctiletý supertalent bojuje o místo v NHL. Na sezonu v Bostonu se teď připravuje v Třinci s tamními Oceláři. autor: Petr Rubal
Odjel do zámoří na draft a vrátil se se smlouvou v Bostonu: David Pastrňák cítí obrovskou šanci. NHL by si mohl zahrát už letos, protože Bruins shání levné pravé křídlo.

Třinec - Hrát NHL v osmnácti letech? To se poštěstí jen výjimečným hokejistům. Češi teď jednoho takového mohou mít. David Pastrňák podepsal nováčkovskou smlouvu s Bostonem, kde s ním pomalu začínají počítat: Bruins totiž zoufale shánějí pravé křídlo za málo peněz.

"Pastrňákovi nechybí rychlost, šikovnost ani cit pro hru," říká o něm generální manažer Bruins Peter Chiarelli a tamní média už českého supertalenta přirovnávají k Tyleru Seguinovi.

Když to teď Pastrňák poslouchá, jen se směje. "Vím, že šanci mám a chci se prosadit už teď. Záleží jen na mě," říká v rozhovoru s Aktuálně.cz muž, kterého v zámoří obdivují od jara: Byl totiž jedním z klíčových hráčů při historickém stříbru české osmnáctky na mistrovství světa.

Manažer má zamotanou hlavu: On byl fakt dobrý

Boston si ho vybral v letošním draftu jako pětadvacátého v pořadí a Pastrňákovi se tím splnil sen. Jeho vzor je David Krejčí a teď by se s ním mohl sejít v první lajně. Je to sice bláznivá představa, ale i to se klidně může stát.

Bruins nemají místo pod platovým stropem a hledají náhradu za legendárního útočníka Jarome Iginlu. S myšlenkou, že by to mohl být mladičký Pastrňák, už si tam taky hlasitě pohrávají. Pastrňák totiž minulý týden ohromil vedení klubu na kempu nováčků.

"Nechci ho dostat pod tlak, ale byl dobrý. Udělal mi radost," prohlásil generální manažer Chiarelli na otázku, zda uvažuje o tom, že ho nasadí do NHL už letos. Obavy má jen z toho, jak by Pastrňák ve svém věku zvládal zátěž NHL. Vždyť má sotva osmdesát kilo a ani historická statistika draftovaných hráčů nemluví v jeho prospěch. Loni vlétli do NHL pouze tři hráči, kteří prošli prvním kolem. Zbytek začínal na farmě.

Pastrňák maká dál. Teď dává góly v Třinci

Jenže upřímně: Myslíte, že to Pastrňáka zajímá?

Pastrňák se po týdnech strávených na kempu nováčků Bostonu vrátil do Česka. V kapse už má tříletý nováčkovský kontrakt a pozvánku na hlavní kemp. V září si za Boston zahraje i přípravné zápasy a v nich se rozhodne.

"Musím se připravit," líčí nepříliš hovorný Pastrňák. Raději maká, než aby mluvil. Připojil se ke kádru třineckých Ocelářů a chodí na led s extraligovým týmem.

Ani tam ho nepřehlédnete. V modelovém utkání se hned první den třinecké přípravy poctivě vracel a stejně rychle vyrážel dopředu. Krásným pasem nejprve vyslal spoluhráče do gólového úniku, druhou branku přidal sám tečí rány od modré. Kdyby to tak zástupci Bostonu viděli.

Myslí na NHL, ale převléká se s juniory

"Je to super. Trénuji tady proti hráčům, jakým je třeba Rostislav Klesla s TOP extraligovým týmem. Tohle je pro mě super," říká Pastrňák. Na led přišel v Třinci včera jako první a odešel z něj poslední.

"Protože záleží jen na mně. Musím se připravit, abych potvrdil to, co jsem v Bostonu teď v létě ukázal. Chci se prosadit a rozhodne se v září," říká a ani skromnost mu nechybí.

V kabině Ocelářů pro něj nezbylo místo, a tak se převléká v kabině s tamními juniory.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama