reklama

Jágr mi musí ukázat, že na to má. Zavolám mu, žertoval manažer Nedvěd před exhibicí hvězd

Petr Nedvěd, generální manažer extraligového výběru pro All Star Cup 2018. Petr Nedvěd, generální manažer extraligového výběru pro All Star Cup 2018. autor: ČTK
Podle Petra Nedvěda se Jaromír Jágr, který je momentálně na marodce, stále může vrátit na vrchol.

Praha - Minutý týden přiletěl z Miami, kde tráví část roku, a vyhlíží hokejový All Star Cup v Bratislavě. Coby generální manažer pomáhal Petr Nedvěd skládat výběr hvězd české extraligy.

Kapitánem mužstva je Jaroslav Bednář z Hradce, pojede rovněž talent Martin Nečas z Komety. Na střídačce budou rozdávat pokyny trenéři Vladimír Vůjtek a Viktor Ujčík.

Všechny čeká 17. února boj o prémii 25 tisíc eur. Odměnu dostane pouze vítěz turnaje, na který dorazí také výběry dalších tří nejvyšších soutěží - slovenské, německé a rakouské, respektive nadnárodní EBEL. Hrát se bude tři na tři, půjde hlavně o pobavení fanoušků.

Nedvěd myslel na zábavu už při nominační tiskové konferenci. Když četl jednotlivá jména, zastavil se třeba u gólmana Libora Kašíka, který v neděli trpěl při debaklu 0:7 od Liberce: "Teď si s nominací Libora nejsem úplně jistý. Ale asi mi chtěl jako spolumajiteli v Liberci udělat radost, takže to beru pozitivně."

Padla i otázka na Jaromíra Jágra, jenž v Calgary nehraje kvůli zranění a podle zámořských médií je jednou nohou v Evropě.

"Uvidíme," řekl Nedvěd k potenciální dodatečné nominaci slavné osmašedesátky, načež zavtipkoval: "Nevím, v jaké formě Jarda je. Musel bych ho vzít na zkoušku do Letňan, jestli na to ještě má. Takový hráč by byl na každém turnaji ozdobou. Zkusím mu zavolat."

Výběr české extraligy na All Star Cup 2018

Brankáři: Libor Kašík (Aukro Berani Zlín), Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Erik de la Rose (HC Dukla Jihlava), Brett Flemming (Piráti Chomutov), Marek Hrbas (HC Vítkovice Ridera), Martin Vyrůbalík (HC Olomouc).

Útočníci: Jaroslav Bednář (Mountfield Hradec Králové), Viktor Hübl (HC Verva Litvínov), Marek Kvapil (Bílí Tygři Liberec), Martin Nečas (HC Kometa Brno), Lukáš Pech (HC Sparta Praha), Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Jakub Orsava (BK Mladá Boleslav).

Aby Jágr na All Star Cup dorazil, musel by do měsíce opustit NHL, podepsat smlouvu s extraligovým klubem a kývnout na účast. Někdo by navíc musel z nominace vypadnout. To je dost nepravděpodobný sled událostí.

Momentálně se český veterán soustředí na to, aby byl zdravý. "Je to pro něj nepříjemné," podotkl Nedvěd. "Sezonu odstartoval nešťastně, protože nebyl v přípravném kempu. Ale je to vynikající hokejista. Když měl dřív malá zranění, vždycky se vrátil na vrchol. Věřím, že tentokrát to bude stejné. Akorát je otázka, jak to bude pokračovat v Calgary. Nevidím dovnitř, takže se mi to těžko komentuje."

Přestože Jágr prožívá zřejmě nejhorší ročník v kariéře a brzy mu bude 46 let, dokázal ve 22 zápasech mezi hokejovou smetánkou nasbírat sedm bodů.

Nedvěd, který je o pár měsíců starší, si nedokáže přestavit, že by ještě dokázal hrát na podobné úrovni. Zářnou kariéru ukončil v roce 2014 jako kapitán Liberce. "Teď si občas chodím zahrát do Letňan, ale v těchhle letech už většinu z nás hokejistů bolí tělo," vypráví. "Je to znát, když ráno vstáváte. To je daň za dlouhou kariéru. Klobouk dolů před Jardou."

reklama