reklama

Pokuta pro Hořavu platí, vedení svazu zamítlo odvolání

Miloslav Hořava. Miloslav Hořava. autor: Milan Kammermayer
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) zamítl odvolání trenéra Litvínova Miloslava Hořavy proti pokutě za poškození pověsti soutěže.

Praha - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) na svém dnešním zasedáním zamítl odvolání trenéra Litvínova Miloslava Hořavy proti rozhodnutí disciplinární komise extraligy, která mu uložila pokutu 30 000 korun za poškození pověsti soutěže. Důvodem je to, že odvolání nesplňovalo předepsané náležitosti.

"Odvolání nesplňovalo několik formálních záležitostí, navíc nebyl zaplacen poplatek," řekl tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Hořava dostal pokutu za výroky během finálové série Litvínova a Třince. Bývalý vynikající obránce v průběhu bojů o titul prohlásil, že se pro hokejové prostředí ztotožňuje s výroky fotbalového útočníka Milana Baroše, který pro dění v lize použil výrazy "žumpa" a "korupce".

Reagoval tak zejména na situaci z pátého duelu v Třinci, po němž se Severočeši domnívali, že dosáhli regulérního gól a měli už slavit titul. V 74. minutě po zakončení Martina Ručinského ale puk podle sudích nepřešel celým objemem brankovou čáru. Litvínovským se také nelíbilo, že se kotouč zastavil o tzv. polštář, který lemuje spodní konstrukci uvnitř branky.

reklama