reklama

Předloni ho vypískali, teď se vrátil na místo činu. Vše je zapomenuto, tvrdí třinecký Ružička

Štefan Ružička Štefan Ružička autor: ČTK
Pískot, nadávky a posměšné skandování svého jména. To slyšel v předloňském finále play off hokejové extraligy od vlastních fanoušků třinecký Štefan Ružička. Po sezoně se unavený hokejem rozhodl ve 30 letech pověsit brusle na hřebík. Teď je ale zpátky, a hádejte, jaký oblékl dres. Jasně, znovu nosí trikot Ocelářů z Třince. "Co se stalo, stalo se. Nemyslím na to. Víc než fanoušci, mě štvou novináři," rozpovídal se slovenský forvard v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Třinec – Loni touhle dobou Štefan Ružička ukončil kariéru. Tvrdil, že je ve 30 letech hokejem unavený a chce se věnovat podnikání. Jenže rok se s rokem sešel a slovenský útočník je znovu na bruslích. A opět obléká dres Třince, tedy týmu, kde před rokem končil. Dres týmu, jehož fanoušci ho ve finále play off 2015 vypískali, jako nikdy nikoho jiného.

Důvod? Údajný vysoký plat nekorespondoval s jeho výkony, v kabině prý navíc nebyl příliš oblíben. Vše pak korunoval ve druhém finálovém zápase série s Litvínovem, kdy se v krátkém časovém úseku nechal dvakrát zbytečně vyloučit a Chemici obě přesilovky využili a zápas díky tomu vyhráli. Podle Ružičkových slov, je ale již vše zapomenuto.

A.cz: Štefane, jak jste spokojený s obnovenou premiérou v Třinci?

Super! Jsem rád, že jsme vyhráli. Je důležité, že jsme se hned prvním zápasem naladili na vítěznou vlnu. Šli jsme do toho naplno a vyplatilo se.

Celý loňský rok jste nehrál. Jak jste na tom kondičně?

Ujde to, ale zatím jsem takový těžkopádný. Musím dát do pořádku fyzičku, hokejově se ale cítím velice dobře.

Co jste dělal poslední rok bez hokeje?

Podnikal jsem, trávil jsem hodně času s rodinou a dával jsem se zdravotně dohromady.

Třinec vstoupil do přípravy vítězně, porazil Olomouc 5:2. Chyb bylo ale hodně, hodnotil kouč Kýhos Třinec vstoupil do přípravy vítězně, porazil Olomouc 5:2. Chyb bylo ale hodně, hodnotil kouč Kýhos Čtěte zde

Nabídky na návrat měl celý rok

Jaký byl vlastně důvod vašeho konce kariéry?

Zranění. Vždycky, když jsem se rozehrál k lepším výkonům, přibrzdilo mě zdraví. Nemohl jsem se dostat do tempa, tak jsem si řekl, že je třeba si dát pauzu a odpočinout si.

Měl jste po předloňské sezoně nějaké nabídky?

Samozřejmě. Manažeři mě pak navíc oslovovali během celé sezony. Lidi se mě ptali, proč končím, všechny to zajímalo. Teď jsem ale fit, tak si řekl, že to znovu zkusím.

Viceprezident klubu Jan Czudek tvrdil, že jste se klubu na zkoušku nabídl sám. Je to tak?

Ne, generální manažer Pavel Marek kontaktoval mého agenta s návrhem na try-out. Já jsem se nikomu nenabízel.

Víc než fanoušci mě štvou novináři

Jaké máte na vaše předchozí třinecké angažmá vzpomínky?

Skvělé, nemůžu říct nic špatného. Novináři pořád píšou o nějakých blbostech, o kterých vůbec nevím, kde je berou.

Všechno špatně. Fanoušci Třince pískali na vlastního hráče Všechno špatně. Fanoušci Třince pískali na vlastního hráče Čtěte zde

To narážíte na vaši finálovou etudu s místními fanoušky?

Ano. Mele se o tom pořád dokola, netuším odkud ty hlouposti pořád berou.

Jak vy vzpomínáte na zápas, kdy vás celý stadion vypískal?

Stalo se. Občas se prostě zápas povede, jindy pak ne. Víc mě to štve teď, když to novináři pořád připomínají, protože asi nemají o čem psát.

Ve včerejším zápase s Olomoucí jste ale vstřelil vítězný gól a fanoušci skandovali vaše jméno. Vy jste jim pak gestem poděkoval. Je tedy vše odpuštěno?

Samozřejmě. Je třeba to brát sportovně. Každý chce podat nejlepší výkon, nikdo nejde na led s tím, aby tam něco pokazil.

Máte už nějaké náznaky, že byste s Oceláři mohl podepsat smlouvu?

Stále jsem v období testu, takže ne. Pokud se mi ohlásí agent , nebo mi klub oznámí, že chce se mnou dál spolupracovat, tak budu jen rád.

reklama