Prospal hvězdou Letců, připravil tři góly

zh
16. 4. 2008 7:49
Philadelphie - Washington 6:3, stav série 2:1
Úročník Philadelphie Václav Prospal (uprostřed) se řítí do útoku.
Úročník Philadelphie Václav Prospal (uprostřed) se řítí do útoku. | Foto: Reuters

Philadelphia - Čtvrtfinálová série NHL mezi Philadelphií Flyers  a Washingtonem Capitals se v úterý přesunula z hlavního města na stadion Letců.

Před domácím publikem se skvěle předvedla nová posila - český útočník Václav Prospal. Přihrával na tři góly a stal se druhou hvězdou večera.

Philadelphia nakonec vyhrála vysoko 6:3, ujala se v sérii vedení 2:1 a čeká ji ještě další zápas před vlastními příznivci.

Dále čtěte:

,,Dneska jsme předvedli skvělé představení. Ukázali, že jsou plní emocí a energie, my jsme ji však spotřebovali," pochvaloval si Prospal.

Hlavní hvězdou večera se stal "Vinnyho" kolega z formace, Daniel Briere, před sezonou nová posila z Buffala. Dva góly vstřelil, na jeden nahrál.

Podepsal osmiletý kontrakt ve výši 52 milionů dolarů a fanoušci ,,Philly" ho několikrát vypískali. Za ty peníze si představovali lepší práci.

Jenže po úterku má Briere  na svém kontě ze tří zápasů čtyři góly a dvě asistence. Podle statistik NHL je to zatím nejlepší bilance v play off v celé lize za poslední  tři roky.

Domácím obráncům se rovněž povedl klíčový úkol - hru zcela znechutili hlavnímu esu hostí, Alexandru Ovečkinovi.

Ten sice na ledě pobyl 25 minut, stačil však pouze čtyřikrát vystřelit a po utkání se odmítnul bavit s novináři.

Tentokrát ne 3:2 v prodloužení

Výhodu domácího prostředí tentokrát skvěle využilo Colorado. Nedopustilo žádné drama a vzájemný duel poprvé nedopadl výhrou 3:2 v prodloužení.

Více čtěte zde: Recept na remízu? Hejdukovo Colorado hraje s Minnesotou

Ve 12. minutě vedly Laviny již 3:0, ve 37. dával Milan Hejduk na 5:0. Brankář Minnesoty Niklas Bäckström už do třetí části nenastoupil, nahradil ho Josh Harding a za svá záda už puk nepustil.

Jeho protějšek Jose Theodore přišel o čisté konto ve 44. minutě, kdy ho prostřelil Mikko Koivu a stanovil výsledek na konečných 5:1.

Colorado srovnalo před návratem na minnesotský led stav série na 2:2.

Obhájce poháru poprvé vyhrál

Český útočník San Jose Milan Michálek (dole) po střetu s Matthewem Lombardim z Calgary Flames. | Foto: Reuters

Vyrovnat se podařilo i San Jose na ledě Calgary. Žraloci měli velké štěstí. Obě strany se již chystaly na prodloužení, když v čase 59:50 vstřelil vítěznou branku na 3:2 Joe Thornton.

Ve čtvrtfinále s Dallasem poprvé uspěl obhájce Stanleyova poháru Anaheim. Poté, co prohrál oba domácí zápasy, exceloval na ledě soupeře, když ve 26. minutě už vedl 4:0.

Hvězdy pouze korigovaly skóre na konečných 4:2 a v sérii vedou již jen 2:1.

Naopak mečbol se podařilo vydřít Montrealu na ledě úporného Bostonu. Čtvrtfinálové vedení 3:0 si Canadiens zajistili hubeným vítězstvím 1:0.

Střetnutí rozhodl 42 vteřin před koncem druhé třetiny zkušený sedmatřicetiletý obránce Patrice Brisebois.

Východní konference:
3. čtvrtfinále:

Philadelphie - Washington 6:3 (3:1, 1:1, 2:1), stav série 2:1
Branky: 17. a 40. Briere (na obě Prospal), 19. Hartnell (Prospal), 19. Kapanen, 58. Richards, 59. Knuble - 18. Fehr, 28. Green, 56. Laich