Skvělá práce, Plekanec dal dva góly. Ale málo platná

zh
4. 3. 2008 7:40
San Jose - Montreal 6:4
Montrealští spoluhráči gratulují Tomáši Plekancovi (druhý zleva) k prvnímu gólu do sítě San Jose. | Foto: Reuters

San Jose - Českému  útočníkovi Montrealu Tomáši Plekancovi se letos daří a jak se zdá, forma před play off ještě stoupá. Poslední tři zápasy mu vynesly sedm bodů  za pět gólů a dvě asistence.

Po pátečním třígólovém přídělu Buffalu dal v pondělním zápase na ledě San Jose dvě branky.

V konečném účtování to ale nakonec nebylo nic platné, Canadiens prohráli 4:6. Na vítězství Žraloků se podíleli útočníci Milan Michálek a Tomáš Plíhal jednou přihrávkou.

Dále čtěte:

Pro Plíhala to byla první asistence v NHL, na svém kontě měl zatím jen jeden gól.

Diváci zažili hodně divoký vstup do zápasu. V čase 0:58 domácí vedli, kostka nad ledem ukazovala 2:22 a Tomáš Plekanec vyrovnával. Uběhlo však pouhých 24 vteřin a San Jose znovu vedlo.

Montrealu se ještě do konce třetiny podařilo srovnat na 2:2.  Naposledy hosté dokázali vyrovnat ve 35. minutě, kdy Plekanec dával svým druhým gólem na 3:3. Pak už domácí odskočili na dvougólový rozdíl a Canadiens pouze korigovali výsledek.

Ovečkinova paráda

Hokejové galapředstavení opět předvedl ruský útočník Washingtonu Alexander Ovečkin. V domácím zápase proti Bostonu zaznamenal pět bodů, když hattrick dovršil již v první třetině. K němu ještě přidal dvě nahrávky.

Capitals vyhráli vysoko 10:2.

"Dneska prostě všechno padalo do sítě," konstatoval spokojeně podle agentury AP Ovečkin. Pak ale dodal: "Jen počkejte, čeká nás ještě spousta utkání a jeden zápas nemusí nic znamenat."

V Ottawě to vypadá na dlouhodobou krizi. Z posledních sedmi venkovních utkáních zvítězili Senátoři pouze v jediném. V pondělí opět podlehli, tentokrát na ledě Anaheimu 1:3.

Fanoušky má ovšem mimořádně věrné. Na titulní stránce děkuje klub "armádě Senátorů" za 28. vyprodaný zápas v řadě.

Washington - Boston 10:2 (6:0, 2:2, 2:0)
Branky: 7., 8. a 16. Ovečkin, 9. a 59. Bradley, 19. a 43. Laich, 1. Cooke, 28. Bäckström, 37. Brashear - 21. Wideman, 38. Sturm

Anaheim - Ottawa 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Bertuzzi, 15. Perry, 50. Scott Niedermayer - 16. Schubert

San Jose - Montreal 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)
Branky: 3. a 26. Joe Thornton, 1. Marleau, 37. Shelley (Plíhal), 44. Cheechoo (Milan Michálek), 59. Campbell - 3. a 35. Plekanec, 18. O'Byrne, 45. Lapierre