reklama

Slavia drtila Vítkovice, gól nedala. Sobotka tohle nezažil

Také Tomáš Hertl si vytvořil několik skvělých příležitostí. Ani on ale skvělého Šindeláře nepřekonal. Také Tomáš Hertl si vytvořil několik skvělých příležitostí. Ani on ale skvělého Šindeláře nepřekonal. autor: CPA - Eduard Erben
"Takový zápas jsme ještě neviděli," shodli se hráči Slavie a Vítkovic. Hosté v Edenu vyhráli 1:0, přestože se téměř vůbec nedostali na polovinu soupeře.

Praha - Slavii se návrat do Edenu nepovedl. S Vítkovicemi padla 0:1. Hráči obou týmů se ale po zápase v jednom shodli. Takový zápas ještě prý neviděli.

Vítkovicím stačila ke třem bodům jediná povedená akce v přesilovce.

"Ještě jsem nezažil, aby takhle někdo bránil a jen vyhazoval puky ze třetiny. Vůbec nevím, k čemu bych to přirovnal," řekl po utkání pilíř sešívané ofenzívy Vladimír Sobotka.

Kuba: Dvoumetrového chlapa se hlídá těžce

Ostravané berou body za akci z jedenácté minuty. Novic z NHL Filip Kuba v přesilové hře o mantinel napálil puk před bránu, kde důrazně na několik pokusů a s přispěním domácích hráčů dopravil puk do sítě Roman Polák.

"Jestli to byl signál? O tom se nechci bavit, tohle se neříká. Prostě jsem napálil puk před bránu a tam se dvoumetrového chlapa hlídá hodně těžce," vysvětlil Kuba.

Sešívaní soupeře jinak po celých 60 minut téměř nepustili ze třetiny, ale bránu skvělého Filipa Šindeláře dobývali marně. Místy až zoufale. Už jen poměr střel 44:23 jasně říká, jak velkou převahu Slavia v zápase měla.

Ujčík: Hokej není o tom, kdo má víc šancí

"Hokej holt někdy není o tom, kdo má víc šancí," usmál se skromně po zápase vítkovický veterán Viktor Ujčík.

"Dali jsme první gól a čekali na ně. Muselo při nás hodně stát, jinak bychom ty góly asi dostali. Šindelář chytal parádně," dodal.

"Asi měli dobrou obranu, jinak si to neumím vysvětlit. Byli jsme celý zápas v útoku," kontroval Lukáš Krenželok ze Slavie, který ve Vítkovicích dlouhá léta působil.

Zrovna tihle dva kamarádi se potkali před prázdnou bránou necelou minutu před koncem. Slavia hrála power-play a ždímala soupeře, podobně jako celých šedesát minut, natlačeného až k brankovišti.

Věděl jsem, že to byl faul

Krenželok měl na holi vyrovnání, jenže přesně ve chvíli, kdy mířil do odkryté klece, přišel faul Ujčíka.

"Věděl jsem, že to byl faul. Protestoval jsem jen proto, abych dostal rozhodčího pod tlak. Tahal jsem za záchrannou brzdu, pak jsem se na trestné modlil, abych vydržel až do konce," uznal Ujčík.

Ujčík vydržel. Slavia další šance spálila a přes výraznou převahu odešla z ledu poražená. "Chtěli jsme tady moc vyhrát," těšilo Ujčíka.

"Že jsme byli lepší? Body mají Vítkovice, to je důležité," smutnil zase Sobotka.

reklama