reklama

Slováci ladili olympijskou formu v Norsku. Bývalého kapitána poslali domů po výletu na suši

Vladimír Dravecký byl na letošním MS slovenským kapitánem a rád by si zahrál na své první olympiádě. Z norského turnaje ale odcestoval předčasně kvůli porušení životosprávy. Vladimír Dravecký byl na letošním MS slovenským kapitánem a rád by si zahrál na své první olympiádě. Z norského turnaje ale odcestoval předčasně kvůli porušení životosprávy. autor: Reuters
Slovenská hokejová reprezentace má za sebou generálku před olympiádou v podobě norského turnaje MECA Hockey Games. Tým Craiga Ramsayho a Miroslava Šatana získal v zápasech proti Francii, Rusku a Norsku šest bodů a obsadil druhou příčku. Trenéři vyzkoušeli oproti Německému poháru v listopadu jiné hráče a s jejich projevem byli opět spokojeni. Ani minutu si však kvůli porušení životosprávy nezahrál útočník Vladimír Dravecký.

Praha - Slovenští hokejisté ladili o víkendu formu na turnaji v Norsku, kde se střetli s domácím týmem, Francií a Ruskem. Stejně jako před měsícem v Německu obsadili se šesti body druhé místo a kanadský trenér Craig Ramsay byl s herním projevem spokojen. On a Miroslav Šatan teď mají zhruba měsíc na finální nominaci do Koreje.

Slováci začali turnaj čtvrtečním zápasem proti Francii. V prvních dvou třetinách ztratili dvoubrankový náskok, ale dvěma brankami ve třetí části si zajistili vítězství 4:2. Druhé utkání proti rezervnímu výběru Ruska ztratili 2:3 po prodloužení, ale na rozdíl od listopadu proti sborné bodovali. Na závěr Slováci v Hamaru zdolali domácí tým Norska 1:0 po nájezdech.

Stejně jako na Německém poháru, kde byli soupeři Slovenska před měsícem Američané, Němci a Rusové, tak skončili Ramsayho svěřenci druzí. "Jsem na tým velmi hrdý. Zlepšuje se zápas od zápasu, i když jsme se třeba v zápase s Rusy nevyhnuli zaváháním. Důležité je, že hráči chtějí," řekl kanadský trenér po utkání s Norskem.

Na mírné výpadky v průběhu zápasu upozorňuje také generální manažer týmu Šatan. "Měli jsme větší výkyvy, ale podrželi nás při nich brankáři, takže se to v celkovém obrazu trochu ztratilo. Je náročné, abychom vydrželi hrát, co potřebujeme, celých 60 minut. Měli bychom to vydržet co nejdéle," uvedl čtyřnásobný medailista z MS v rozhovoru pro Šport.

Dravecký si zkomplikoval možnost nominace

Ještě před prvním utkáním s Francií byl ze slovenského výběru vyřazen útočník Vladimír Dravecký. "Reprezentace je v poslední fázi přípravy a plně se soustřeďuje na turnaj. Pro nás je to uzavřené, nechceme se k této citlivé věci více vyjadřovat," oznámil mluvčí výpravy Peter Jánošík. Deníku Plus Jeden Deň se podařilo zkontaktovat přímo s útočníkem.

Zlepšení vzadu, více sebevědomí. Větší část tohoto kádru poletí do Koreje, naznačil Jandač Zlepšení vzadu, více sebevědomí. Větší část tohoto kádru poletí do Koreje, naznačil Jandač Čtěte zde

"Byli jsme s Michelem Miklíkem na týmové večeři a vzpomněli jsme si, že je v Hamaru výborná restaurace se suši, a tak jsme se tam vydali. Jsme jako bratři, dlouho jsme se neviděli a chtěli jsme si popovídat," prohlásil Dravecký. "Na hotel jsme se vrátili před jedenáctou večer. Pokud jsem tím něco porušil, beru to na sebe," dodal útočník třineckých Ocelářů.

Zprávu o vyřazení z týmu mu oznámil generální manažer Šatan. "Omlouvám se všem zúčastněným. Respektoval jsem to, sbalil jsem si věci a odjel," uzavřel kapitán slovenské reprezentace z letošního MS. Dvaatřicetiletý Dravecký patřil v poslední době k oporám Slováků, ale porušením životosprávy si zkomplikoval cestu na svou první olympiádu.

Druhá polovina hráčů se učila nový systém

Oba turnaje v Německu i Norsku odehrálo pouze šest slovenských hokejistů, obránci Ladislav Romančík s Ivanem Barankou a útočníci Peter Ölvecký, Lukáš Cingel, Miloš Bubela a Patrik Lamper. "Chtěli jsme nový systém vyzkoušet s novými hráči. Mnozí příjemně překvapili. Finální sestava vznikne zhruba napůl z obou týmů," ozřejmil Šatan.

Erat byl s prací týmu na ruském turnaji spokojen. Nepovedený úvod proti Finům tým nakopl Erat byl s prací týmu na ruském turnaji spokojen. Nepovedený úvod proti Finům tým nakopl Čtěte zde

Do národního týmu se vrátili zkušení Dominik Graňák, Tomáš Starosta či Tomáš Surový. A právě Surový z Banské Bystrice byl s gólem a třemi asistencemi nejproduktivnějším Slovákem na turnaji. Ani na jednom z turnajů se nepředstavili útočníci Tomáš Záborský z Tampere nebo Martin Réway ze Slovanu. Těžko posoudit, jakou šanci na nominaci mají.

Čeští trenéři musí nominaci nahlásit do 15. ledna, Slováci nemají přesný termín stanovený. "Ale předpokládám, že budeme nominaci dělat někdy v polovině ledna. V posledním týdnu bude Slovenský olympijský výbor schvalovat nominace, v tu dobu už by mělo být jasno," podotkl Šatan.

Na výběr až ze sedmi brankářů

Co se týče brankářů, hlavní slovo bude mít při nominaci Ján Lašák. "Bude nás do toho zasahovat více, ale Jáno je od toho, aby poskytl expertní pohled," řekl Šatan. V Norsku se v brance postupně představili Denis Godla, Július Hudáček a Branislav Konrád. V Německu chytali Ján Laco, Patrik Rybár a Marek Čiliak. Řada nevyšla na Jaroslava Januse.

V Augsburgu vychytal čisté konto proti Němcům debutant Rybár, v Hamaru neinkasoval ani jednou Konrád v duelu s Norskem. "Těžko se mi začínalo, dlouho jsem nebyl v zápasovém tempu. Ale časem jsem se rozchytal, kluci mi pomohli," hlásil olomoucký brankář, který má také v české extralize největší počet nul. Na větší akci ještě nebyl.

Trenér Ramsay už dříve říkal, že pozice brankáře je asi nejsilnější stránkou Slovenska. Tady mají trenéři příjemně zamotanou hlavu.

Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Češi na bronz nedosáhli, Rusové udolali německý zázrak. Projděte si výsledky a program turnaje Prohlédněte zde
reklama