Sobotka vstřelil první hattrick v NHL, Jágrův gól nestačil

10. 3. 2013 7:22
Vladimír Sobotka vstřelil v NHL svůj premiérový hattrick. St. Louis vyhrálo v San Jose v prodloužení 4:3.
Jaromír Jágr dal gól, ale Dallas prohrál. Životní večer prožil hattrickem Vladimír Sobotka. | Foto: Reuters

San Jose - Hokejový útočník Vladimír Sobotka vstřelil v sobotním utkání svůj premiérový hattrick v NHL a výrazně se tak zasloužil o výhru St. Louis na ledě San Jose 4:3 v prodloužení.

Pětadvacetiletý kanonýr tak potvrdil svou aktuální střeleckou formu poté, co skóroval třikrát v předchozích čtyřech zápasech. V San Jose nejprve v 5. minutě otevřel skóre utkání, v třetí třetině pak za stavu 1:3 smazal dvougólové manko dvěma trefami v rozmezí 80 sekund.

Trenér Blues: Sobotka je chytrý kluk

"Nevím, jak přesně vyjádřit svoje pocity, ale cítím se prostě skvěle," řekl po zápase Sobotka, který nikdy nebyl vyhlášeným kanonýrem. Za šest sezon v NHL nastřílel dohromady 25 branek.

Letos už jich má ale na kontě sedm, čímž vyrovnal své maximum z předminulé sezony. Pálilo mu to při výluce i na začátku extraligy, za Slavii se v 27 zápasech trefil desetkrát.

"V NHL ale hraje v jiné roli než v Evropě. Tam byl dispečerem na přesilovkách, hrál v elitních formacích, tady má defenzivnější úkoly," uvedl trenér Blues Ken Hitchcock. "Je to nadaný ofenzivní hráč, který našel v Americe novou roli. Je to typický přiklad kluka, který se dokázal přizpůsobit, aby si zahrál NHL. Chytrý hráč," dodal.

Tlustý 2+1, trefili se i Jágr, Eliáš a Plekanec

Obrat St. Louis pak dokonal ve druhé minutě prodloužení Patrik Berglund a Blues si tak poprvé po měsíci připsali druhé vítězství v řadě.

Vydařený večer prožil v sobotu také Jiří Tlustý, jenž dvěma góly a jednou asistenci přispěl k výhře Caroliny nad New Jersey 6:3. Vrátil se tak na pozici nejlepšího českého střelce v NHL, když má na svém kontě už třináct branek. Jeden gól Ďáblů zaznamenal Patrik Eliáš.

Svůj desátý zásah v sezoně si připsal Jaromír Jágr, jeho Dallas ale podlehl Phoenixu 1:2. Naopak Tomáš Plekanec se svou jedenáctou brankou podílel na výhře Montrealu v Tampě 4:3.

Boston - Philadelphia 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Seguin (Krejčí), 14. Kelly, 15. Paille. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.565.

NY Islanders - Washington 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 53. a 53. Tavares, 11. Bailey, 31. Cizikas, 57. Nielsen - 22. Perreault, 48. Bäckström. Střely na branku: 45:24. Diváci: 14.819.

Columbus - Detroit 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. Atkinson, 26. Johnson, 27. Foligno. Střely na branku: 24:30. Diváci: 17.957.

San Jose - St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 16. Couture, 28. Gomez, 37. Irwin - 5., 45. a 46. Sobotka (na druhou Polák), 62. Berglund. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.562.

Los Angeles - Calgary 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Branky: 5. Carter, 11. Muzzin, 19. Lewis, 30. Justin Williams, 44. Kopitar, 49. Fraser - 8. Cammalleri, 20. Tanguay. Střely na branku: 24:19. Diváci: 18.248.

Carolina - New Jersey 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky: 25. a 59. Tlustý, 13. Sjomin (Tlustý), 13. Harrison, 32. Terry, 38. Skinner - 15. a 41. Kovalčuk, 45. Eliáš (Židlický). Střely na branku: 22:34. Diváci: 18.680.

Tampa Bay - Montreal 3:4 (0:0, 3:1, 0:3)
Branky: 26. Stamkos, 29. Salo, 33. Malone - 28. Plekanec, 44. Gionta, 48. Jemelin, 53. Gallagher. Střely na branku: 23:29. Diváci: 19.204.

Nashville - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Legwand - 30. Parise, rozh. nájezd Cullen. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.113.

Phoenix - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 17. Doan, 28. Klinkhammer - 39. Jágr. Střely na branku: 21:21. Diváci: 15.842.

Toronto - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Van Riemsdyk, 31. Franson, 35. MacArthur, 56. Kessel - 1. a rozh. nájezd Neal, 15. Crosby, 16. Martin, 34. Dupuis. Střely na branku: 26:41. Diváci: 19.418.