Souboj české elity: Eliáš i Voráček zářili, slavil starší

14. 3. 2013 6:48
Souboj dvou nejproduktivnějších českých útočníků v lize skončil nerozhodně. Oba si připsali gól a asistenci.
Radost Patrika Eliáše a jeho spoluhráčů.
Radost Patrika Eliáše a jeho spoluhráčů. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Patrik Eliáš vstřelil ve středečním utkání NHL svůj devátý gól v sezoně, na další přihrál a výrazně tak přispěl k výhře New Jersey nad Philadelphií 5:2. V dresu poražených si připsal gól a asistenci Jakub Voráček.

Souboj dvou nejproduktivnějších českých útočníků v lize (Voráček má 31 bodů, Eliáš 27) tak skončil nerozhodně. Daleko spokojenější ale mohl být po zápase Eliáš, jehož tým vybojoval třetí výhru z posledních čtyř zápasů, v tabulce Východní konference si upevnil sedmou příčku a odskočil jedenáctým Flyers na rozdíl šesti bodů.

Montrealu k dalšímu úspěchu pomohl Plekanec

Oba Češi se prosadili hned v úvodu zápasu. Eliáš po dvou minutách hry otevřel skóre večera, Voráček v 10. minutě vyrovnal na 1:1. Ještě do první přestávky ale domácí Devils získali dvougólový náskok, ve druhé třetině přidali další gól a když v úvodu třetí třetiny Adam Henrique zvýšil svou druhou trefou v utkání na 5:1, bylo rozhodnuto.

Na první místo Východní konference se díky čtvrté výhře v řadě vyhoupl Montreal, který porazil Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech. Jednou asistencí k triumfu Canadiens přispěl Tomáš Plekanec, který tak bodoval v pátém z posledních šesti utkání.

Statistika NHL:

Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Eller, 27. Gallagher, 38. Subban (Plekanec) - 11. Zibanejad, 40. Alfredsson, 42. Wiercioch. Střely na branku: 45:32. Diváci: 21.273.

Calgary - Detroit 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Branky: 6. Tanguay, 10. Bouwmeester, 46. Stempniak, 50. Glencross, 51. Comeau - 4. Kronwall, 37. Filppula. Střely na branku: 22:38. Diváci: 19.289.

New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Branky: 11. a 42. Henrique (na první Eliáš), 3. Eliáš, 18. Kovalčuk, 27. Loktionov - 10. Voráček, 57. Hartnell (Voráček). Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.625.

7. Detroit 27 12 5 10 70:71 29
8. Minnesota 25 13 2 10 59:61 28
9. Nashville 26 11 6 9 58:61 28
10. San Jose 25 11 6 8 58:61 28
11. Dallas 25 12 2 11 67:71 26
12. Edmonton 26 10 5 11 64:76 25
13. Columbus 27 10 5 12 62:74 25
14. Colorado 25 10 4 11 62:73 24
15. Calgary 25 10 4 11 69:84 24

Poznámka: Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.