reklama

Tihle kluci ještě medaile vyhrají, tvrdí následník Přerosta

Jakub Vrána se stříbrnou medailí z mistrovství osmnáctek. Přidá další kov i za rok s dvacítkou pod novým trenérem? Jakub Vrána se stříbrnou medailí z mistrovství osmnáctek. Přidá další kov i za rok s dvacítkou pod novým trenérem? autor: ČTK
Reprezentaci do dvaceti let by měl po odstupujícím Miroslavu Přerostovi převzít Jakub Petr. Muž, který dovedl osmnáctku k historickému stříbru, má i s dvacítkou smělé plány.

Praha - Po mistrovství světa dvacítek se spustila nevídaná spoušť kritiky, načež si i mladí spoluhráči z českého týmu na sebe přehazovali vinu jako horký brambor. Jakoby ani nebyli tým. To vše dnes bude muset vysvětlovat Miroslav Přerost, který na Výkonném výboru hokejového svazu předloží zprávu o špatném turnaji.

Jistá je i druhá věc: Přerost dnes výboru zároveň oficiálně potvrdí, že ve funkci končí a bude třeba začít za něj hledat náhradu. Kdo převezme reprezentaci juniorů po něm?

S největší pravděpodobností Jakub Petr. Muž, který přivedl na jaře osmnáctku k historickému stříbru z mistrovství světa. Je logickou volbou, a že je v tuto chvíli číslo jedna, potvrdil i odcházející Přerost či Slavomír Lener.

Petr? Logické a férové řešení

"Chtěli jsme, aby to mělo nějakou logiku, takže jsme oslovili Kubu Petra, přesněji jeho realizační tým. Ale zatím je to na úrovni reprezentační komise, ještě to musí projít výkonným výborem. Vidíme to jako logické a velice férové jednání, protože převezmou tým, se kterým v osmnáctce pracovali," cituje hokej.cz Slavomíra Lenera.

A co na to Jakub Petr? "Nechci mluvit za sebe, chci mluvit za celý realizační tým. Vést dvacítku by pro nás byla samozřejmě čest. Je to pocta za naší práci, ale v tuto chvíli mi nepříjde fér o tom mluvit. Zatím mám já i asistent Petr Svoboda práci ve svých klubech a v tuto chvíli na reprezentační úrovni směřujeme k našemu hlavnímu cíli, a to je mistrovství světa osmnáctiletých," řekl Petr Aktuálně.cz.

Přerost odchází od reprezentace s náloží ostré kritiky. Do funkce nastoupil před pěti lety v době, kdy se Češi strachovali o to, aby junioři nesestoupili z elitní skupiny mistrovství světa. Ta funkce na něj v podstatě zbyla. Slavomír Lener ve výše zmíněném rozhovoru pro hokej.cz také přiznal, že nikdo jiný juniorku trénovat nechtěl. A že Přerost nemusel být u týmu ani letos, kdyby se loni povedlo přitáhnout do čela dvacítky Vladimíra Růžičku.

Vést dvacítku je zase čest

Nový následovník Petr má na to jiný názor: "Trenéři dvacítku odmítali v době, kdy se jelo do Buffala zachraňovat skupinu. Asi se báli průšvihu, toho, že si zkazí sestupem jméno. Teď je situace jiná, vést jakoukoliv reprezentaci je čest," tvrdí a má smělé plány do budoucna.

"Mládežnický hokej za těch pět let udělal velkou práci. Reprezentace do osmnácti let dokáží zase hrát i vyhrávat s nejsilnějšími týmy, dvacítka má konečně zase potenciál a hráče pro draft NHL. Teď se jeden turnaj nepovedl. Já ale věřím, že tihle kluci České republice ještě několik medailí vyhrajou," prohlásil Petr.

Jasněji o tom, co bude s dvacítkou dál, by mohlo být už dnes. Hokejový svaz po jednání výboru pořádá tiskovou konferenci.

reklama