reklama

VIDEO Hokejová řež na Slovensku. Rvali se i gólmani

Podívejte se na brankářskou bitku v zápase Bánská Bystrica - Poprad. Youtube.com
V pořádnou hokejovou melu se zvrhlo utkání slovenské extraligy mezi Bánskou Bystricou a Popradem. Hosté zápas dohrávali bez brankáře, mezi tři tyče se musel postavit hráč z pole.

Bánská Bystrica - Pořádnou hokejovou řezbu včera sledovali fanoušci slovenské extraligy. Poprad dohrával utkání v Bánské Bystrici po hromadné bitce bez vyloučeného brankáře s útočníkem v bráně.

Rozhodčí v utkání udělili celkem 193 trestných minut, 38 dvouminutových trestů, jeden destiminutový a čtyři hráče poslal předčasně do sprch.

Brankářská jednička Popradu Nikkilä musel odstoupit už na začátku třetí části po jednom z faulů domácích hráčů. Po hromadné bitce v závěru zápasu, do které se zapojili i oba brankáři, musel výstroj navléct popradský útočník Samuel Takáč.

Poprad v utkání vystřídal celkem čtyři brankáře. Původně si totiž betony oblékl Davic Buc, jenže i on nakonec vyfasoval ze šarvátky dvouminutový trest a do brány nastoupit nemohl.

"Neuvěřitelný zápas. Tohle jsem ještě v hokeji nezažil," usmíval se po utkání trenér Popradu Jozef Škrak.

Závěr nevrózního zápasu okořenila hromadná bitka v 59. minutě, do které se s chutí zapojili i oba brankáři. Bývalý gólman Slavie Slipčenko vyzval k pěstnímu souboji náhradního brankáře Popradu Sidora.

Ten sice výzvu přijal a Slipčenka poslal po dlouhém boji k ledu, v zápalu emocí si ale neuvědomil, že jeho vyloučení bude pro Popradské obrovským oslabením.

Do výstroje se musel nakonec obléct útočník Takáč, pustil za svá záda jen jednu střelu a s vypětím svých spoluhráčů odolal závěrečnému tlaku domácích při power-play.

Poprad dokázal v Bystrici ubránit vítězství 4:3. Podívejte se.

reklama