Devils padli, Krejčího asistence pomohly Bostonu k výhře

3. 3. 2014 6:34
Hokejový útočník Jakub Voráček nastartoval gólem obrat Philadelphie v odpoledním utkání NHL ve Washingtonu.
Milan Lucic se raduje, Boston vyloupil Madison Square Garden.
Milan Lucic se raduje, Boston vyloupil Madison Square Garden. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček nastartoval gólem obrat Philadelphie v odpoledním utkání NHL ve Washingtonu. Flyers ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 2:4, ale zvítězili 5:4 v prodloužení. Voráček si připsal celkem tři body.

Třináctý gól Patrika Eliáše v sezoně nepomohl New Jersey, které doma podlehlo 2:4 týmu San Jose. Jaromír Jágr se den poté, co vstřelil jubilejní 700. branku v NHL, do statistik nezapsal.

Voráček už dal šestnáct gólů

Olympionik ze Soči Voráček zaznamenal svůj šestnáctý gól v sezoně v 52. minutě. V přesilovce od modré čáry propálil domácího gólmana Bradena Holtbyho, jenž dostal přednost před Michalem Neuvirthem, a snížil na 3:4.

Do prodloužení poslal zápas 65 sekund před třetí sirénou Claude Giroux, jenž před brankou šikovně tečoval Voráčkovu střílenou přihrávku. Český útočník se asistencí podílel už na prvním gólu svého kapitána v úvodní třetině.

Obrat dokonal Vincent Lecavalier, jenž zápas rozhodl v třetí nastavené minutě. V dresu poraženého mužstva si připsal jednu asistenci Martin Erat.

Brankář Rask hvězdou utkání

Boston vyloupil ve večerním zápase newyorskou Madison Square Garden. Bruins zvítězili na ledě Rangers vysoko 6:3, dvěma asistencemi se na výhře hostů podílel český útočník David Krejčí.

Bruins si připsali první vítězství po olympijské přestávce a vyhráli i třetí vzájemný zápas v sezoně.

Navzdory vysokému počtu branek byl první hvězdou utkání vyhlášen brankář Tuukka Rask, který zaznamenal 39 úspěšných zákroků, z toho 19 v první třetině. Boston měl totiž velmi ospalý vstup do utkání, od čtvrté minuty prohrával 0:1 a teprve necelé dvě minuty před první sirénou poprvé skóroval.

Nakonec se "Medvědi" probudili a postupně získali převahu. Dvěma góly ve třetí třetině se na vítězství podílel Gregory Campbell, obránce Dougie Hamilton vstřelil branku a na další dvě přihrál.

NHL:

Washington - Philadelphia 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 7. a 37. Orlov (na první Erat), 14. Johansson, 34. Beagle - 12. a 59. Giroux (na obě Voráček), 33. Hall, 52. Voráček, 63. Lecavalier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.506.

New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 25. Henrique, 35. Eliáš - 24. Couture, 36. Torres, 47. Nieto, 58. Marleau. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16.012.

Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Branky: 7. a 17. Perry, 14. Beauchemin, 24. Cogliano, 29. Silfverberg - 36. Sekera, 52. Dwyer, 59. Sjomin. Střely na branku: 34:52. Diváci: 17.174.

Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)

Branky: 46. a 60. Holden, 18. Barrie, 20. O'Reilly, 57. Johnson, 60. Stastny - 27.a 38. Thompson, 17. Pyatt. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15.592.

NY Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Branky: 7. a 8. Vanek, 40. Strome - 39. a 45. Matthias, 51. a 56. Upshall, 44. Goc. Střely na branku: 38:34. Diváci: 13.008.

NY Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky: 4. Miller, 37. B. Richards, 56. McDonagh - 50. a 54. Campbell, 19. Iginla (Krejčí), 25. Hamilton, 30. Söderberg, 59. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 42:33. Diváci: 18.006.

Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Branky: 3. Bissonnette, 28. Halpern - 44. Berglund, 48. Pääjärvi, 53. Shattenkirk, 59. Berglund. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13.955.

Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Garrison, 12. Kassian - 16. MacArthur, 18. Karlsson, 31. Ceci (M. Michálek), 59. Greening. Střely na branku: 31:28. Diváci: 54.194 (hráno v rámci Heritage Classic).