Voráček výrazně přispěl k první výhře Flyers nad Jersey

Tomáš  Kubánek Miroslav Harnoch Tomáš Kubánek, Miroslav Harnoch
30. 4. 2012 6:55
Philadelphia - New Jersey 4:3pp, Phoenix - Nashville 5:3

Philadelphia - Úvodní střetnutí Čechy nabité série 2. kola play off vyhrála Philadelphia na svém ledě nad New Jersey 4:3 po prodloužení.

Rozhodující gól vstřelil v 65. minutě Danny Briere po přihrávce Jakuba Voráčka, který měl na výhře Flyers velký podíl. Z Čechů se ještě bodově prosadil Petr Sýkora, který přispěl gólem, a Patrik Eliáš jednou asistoval.

I ve druhém nedělním utkání se výrazně činili čeští hráči. Ke druhé výhře Phoenixu nad Nashvillem přispěli gólem a asistencí Radim Vrbata a Martin Hanzal.

Utkání Philadelhpia - New Jersey jsme sledovali živě
Nováček sestřelil Ovečkina a spol, Rangers vyhráli 3:1

Začátek zápasu se domácím vůbec nevydařil. Dlouho se nemohli dostat k jediné střele, naopak utočili hráči Jersey. A byli to právě oni, kdo se radovali z prvního gólu. Zach Parise využil ideální přihrávky Patrika Eliáše.

Letci se dokázali plně oklepat až v druhé části. Nejprve vyrovnal Briere, kterého vyslal do úniku Voráček, a hned vzápětí otočil skóre Van Riemsdyk. Vedení ale domácím do konce druhé části nevydrželo. V přesilovce totiž vyrovnal Zajac.

Do třetí třetiny nastoupili lépe domácí a opět soupeři odskočili. Claude Giroux se trefil rovněž v početní výhodě. Petr Sýkora se ale svým gólem z úniku postaral o to, že zápas šel do prodloužení.

V něm byl hlavním hrdinou domácí útočník Briere, který nejdříve střelil gól tak, že ho za Brodeura kopl bruslí, a proto ho rozhodčí nemohli uznat. Jenže v 65. minutě Voráček vybojoval puk a Briere prostřelil hostujícího brankaře i clonícího Van Riemsdyka.

Vyrovnanou partii tak vyhrálo mužstvo Philadephie 4:3 a ujalo se vedení v sérii 1:0. Další zápas těchto týmů se odhraje v noci z úterý na středu.

České duo Hanzal - Vrbata si vzájemně připravilo góly ve druhé třetině, díky nímž Kojoti odskočili do dvoubrankového trháku, který položil základ ke konečnému vítězství.

Výsledek 2. kola play-off NHL:

Východní konference

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 4:3 v prodl.
29. Briére (Voráček), 29. van Riemsdyk (Gustafsson), 45. Giroux (Hartnell, Timonen), 65. Briere (Voráček) - 4. Parise (Eliáš), 34. Zajac (Parise, Kovalčuk), 52. Sýkora. Stav série: 1:0.

Západní konference - 2. zápas:

Phoenix - Nashville 5:3 (stav série 2:0)
9. Vermette, 24. Hanzal (Vrbata), 28. Vrbata (Hanzal), 32. Pyatt, 44. Doan - 18. A. Kosticyn, 32. Hörnqvist, 41. Suter. Stav série: 2:0.