reklama

Vrbatu získala Tampa Bay, Židlický míří do Minnesoty

Marek Židlický Marek Židlický autor: Reuters
Nashville zřejmě potřeboval snížit náklady

Nashville/Tampa Bay - New York Rangers na podzim vyzvou v zahajovacím utkání NHL Tampu Bay Lightning. Českého fanouška mohou těšit dvě věci, zápas se hraje v Praze a z Tampy se stává česká kolonie.

Zatímco návrat Václava Prospala na Floridu byl dopředu avizovaný, příchod Radima Vrbaty čekal málokdo. Sedmadvacetiletý útočník mezi "Blesky" přichází po roce stráveném s "Kojoty" ve Phoenixu.

Český reprezentant, jenž v poslední sezoně zazářil v NHL i na mistrovství světa, byl nechráněným hráčem. Jelikož mu vypršela smlouva, stal se volným hokejistou a zlákala ho nabídka Lightning.

Vedení týmu mu podle serveru kanadské televize TSN nabídlo tříletou smlouvu na devět milionů dolarů. Loni si Vrbata vydělal 1,225 milionu dolarů.

Kromě Prospala působí v Tampě obránce Filip Kuba. V klubu senavíc Vrbata setká s další hvězdou a novou akvizicí Ryanem Malonem.

Čtěte dále:
NHL čeká horké přestupové léto. Co na to Rangers?
Prospal se dohodl s Tampou na nové smlouvě

Také u Nashvillu se stejně jako po loňské sezoně dějí věci. Před rokem mimo jiné odešel brankář Tomáš Vokoun, teď se s "Predátory" loučí další český hokejista Marek Židlický.

Spolehlivý obránce, který v NHL působí od roku 2003, tam mění poprvé dres. Podle serveru TSN ho získala Minnesota Wild, která náhradou poslala zpět kdysi velkého talenta Ryana Jonese.

Jednatřicetiletý Židlický má platnou smlouvu na další dva roky a tu nyní Minnesota převezme. Vzhledem k částce, jíž si měl bek vydělat (sedm milionů), je dost pravděpodobné, že Nashville nadále snižuje náklady.

reklama