reklama

Ne tak rychle, Vsacané. Vsetín stále sní o extralize, play-off mu ale zatím uniká

Hokejisté Vsetína věří, že si v prvním roce po postupu do WSM Ligy zahrají play-off. Hokejisté Vsetína věří, že si v prvním roce po postupu do WSM Ligy zahrají play-off. autor: Zlata Vostrá
Po desíti letech hraje Vsetín profesionální soutěž a časem by chtěl zpět do extraligy. Ale letos ve WSM Lize poznává, že to tak rychle zjevně nepůjde. "S tím jsme do sezony šli," říká sportovní manažer a bývalý obránce Radim Tesařík. Před Vánoci zůstává Vsetín mimo postupovou osmičku, ale nemá k pozicím play-off příliš daleko. Období na přelomu roku by mohlo být rozhodující.

Vsetín - Byla to na Valašsku velká sláva, když se Vsetínu po devíti letech podařilo opustit druhou ligu a posunout se zase o krok blíže vysněnému návratu do extraligy. Do WSM Ligy vlétli Valaši dvěma výhrami, ale pak se zadrhli a museli doplnit kádr. Přitom se udrželi ve hře o play-off.

V rozehrané sezoně odešli do Žiliny útočníci Roman Tomas s Radimem Hruškou, přišli brankář Jaroslav Pavelka nebo útočníci Ondřej Kopta, Jakub Illéš či Anatolij Protasenja. Jednání s bekem Pavlem Skrbkem ztroskotalo. A tak se "Vsacané" rozhlížejí po hráčském trhu dál. 

Před reprezentační přestávkou přerušily vítěznou sérii Vsetína těsné porážky v Kladně a doma s Přerovem, v tabulce zůstali žluto-zelení až jedenáctí. Jenže umístění mate, na osmý Frýdek-Místek ztrácí Vsetín pouze sedm bodů, a navíc má vůči němu dvě utkání k dobru.

"Pořád to máme ve svých rukách a snažíme se posunout výš," říká sportovní manažer a pamětník zlaté vsetínské éry Radim Tesařík.

Jak jste po polovině sezony spokojen s umístěním a hrou Vsetína?

Umístění jsme si představovali trochu jinak. Spoustu zápasů, ve kterých jsme byli lepší, jsme si prohráli nedisciplinovaností a vlastními chybami. Hra není zlá, ale chyby nás stály hodně bodů. Chtěli jsme se pohybovat ve středu tabulky, bohužel nedodržování taktických pokynů nás sráží.

Je klíčové, že ztráta na osmé místo není tak velká? Sedm bodů, ale vůči osmému Frýdku-Místku dvě utkání k dobru…

Ano, pořád to máme ve svých rukách a kluci to vidí. Dokonce jsme přehrávali týmy jako Karlovy Vary nebo Kladno, vždy ale rozhodne nějaká maličkost. Snažíme se a děláme vše, abychom se posunuli výš.

Co s tím chlapem je? divil se Jágr. Brankář Rittich v Calgary září i díky divnému rituálu Co s tím chlapem je? divil se Jágr. Brankář Rittich v Calgary září i díky divnému rituálu Čtěte zde

Poznáváte, že o extraligu by mohl Vsetín bojovat asi až v několika dalších letech. Mám pravdu?

S tím jsme do sezony vlastně šli. Byl to trochu krok do neznáma, dali jsme prostor některým hráčům, kteří si postup do WSM Ligy vybojovali, a nechtěli jsme za každou cenu nakupovat nové. Postupem času kádr doplňujeme, zabydlujeme se a chtěli bychom si zahrát play-off.

Kádr se hodně měnil už za pochodu v rozehrané sezoně, do Vsetína měl přijít i obránce Pavel Skrbek. Jak dopadlo jednání s ním?

Před měsícem se nám podařilo tým doplnit. Na některých postech jsme viděli, že nás tlačí bota. Pořád se vzhledem k play-off snažíme mužstvo trochu posílit. S Pavlem Skrbkem jsme byli domluvení, ale on měl nějakou ústní dohodu se Znojmem, které si řeklo o odstupné. Měl u nich nějaké resty, nedohodli jsme se na výši odstupného. Na tom to padlo, Pavel ukončil kariéru.

Jak vnímáte kvalitu WSM Ligy z pozice nováčka?

Je to úplně něco jiného než ve druhé lize. Týmy jsou hodně vyrovnané, je poznat, že České Budějovice, Karlovy Vary a trochu Kladno mají hráče se zkušenostmi z extraligy. Hraje se nahoru dolů, je to hodně bruslivé.

Je soutěž výrazně atraktivnější díky hráčům jako Tomáš Divíšek, Petr Vampola nebo Václav Nedorost? Co tito hokejisté přinášejí?

Samozřejmě, lidi na ně chodí. Nedorost a další hráči z Českých Budějovic se vrátili domů a mají ty nejvyšší cíle. Dotáhli Vampolu, chtějí do extraligy. Divíšek mě velice překvapil, protože když hrál vloni za Most, myslel jsem, že to znamená konec kariéry. Ale v Prostějově se chytil s dalšími staršími hráči a jsou cítit hlavně v přesilovkách. Tam se nejvíce projeví zkušenosti z extraligy. Zrovna my máme v tomhle deficit. Neumíme si pomoct v přesilových hrách, které rozhodují zápasy.

KHL mate a napíná. Potvrdila účast na OH, pak to zrušila. Sborná klidně půjde i do "vězení" KHL mate a napíná. Potvrdila účast na OH, pak to zrušila. Sborná klidně půjde i do "vězení" Čtěte zde

Právě v Českých Budějovicích prohrál Vsetín 0:8. Byl Motor zatím nejtěžším soupeřem a berete jej jako hlavního adepta na postup?

Když vidím, jak to doplňují a nakupují zkušené hráče, tak ano, řekl bych, že je to favorit číslo jedna. Ale v play-off se vám třeba zraní jeden dva hráči, nikdy nevíte. Podle předvedené hry jsou favoritem číslo jedna.

Jak se těšíte na vánoční souboje se Slavií a Motorem?

Těším se hodně, na vánoční období nám vyšli dva atraktivní soupeři. Vnímají to i hráči a dobře se připravují. Přijde nejspíš ještě více diváků, než chodí normálně. Doufám, že se nám povede přiblížit se play-off.

Co říkáte na průměrné návštěvy více než tří tisíc příznivců?

Už se o tom napsalo tolik, ale pořád musíme zmiňovat, že jsou fanoušci naším šestým hráčem. I když třeba prohrajeme, ale hráči do toho dají sto procent, fanoušci podporují celý zápas. Hokej děláme pro fanoušky, a pokud budou chodit, budeme dělat všechno pro to, aby šel hokej nahoru.

Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Češi jsou po debaklu čtvrtí, Kanada má zlato. Projděte si výsledky MS juniorů Prohlédněte zde
reklama