reklama

Všude jsme byli pozdě, hráli jsme v křeči, ví Indiáni

Marek Mazanec třetí utkání nedochytal, trenéři jej vystřídali po druhé třetině Marek Mazanec třetí utkání nedochytal, trenéři jej vystřídali po druhé třetině autor: Lukáš Drštička
Plzeň ve třetím utkání finále podlehla Zlínu 0:3.

Plzeň - Po 21 letech se do Plzně nastěhovalo extraligové finále, ovšem příliš velkou radost jeho obnovená premiéra místním fanouškům neudělala.

Indiáni podlehli Zlínu 0:3 a prohrávají 1:2 na zápasy.

"Věděli jsme, že jsou silní venku a dneska to ukázali," řekl po zápase kapitán Plzně Martin Straka.

"Všude jsme byli o krok pozdě. Nepodali jsme ideální výkon," přiznal jeho bratr Michal, asistent trenéra Milana Razýma.

Hráli v křeči

Plzeňská hra měla do ideálu opravdu hodně daleko. Ta tam byla tradiční dravost Škody, v soubojích o puk často ztrácela a to vše korunoval bezzubý útok.

"S nikým jsme se nesrazili. Chtěli jsme si to protečovat do třetiny, jít po nich, ale byli jsme tam pozdě, oni to vyhazovali a my jsme tam propadávali," smutnil Straka - trenér.

"Ještě za stavu 0:2 jsme měli velikou šanci, ale nedali jsme gól a z protiútoku jsme dostali rozhodující branku," připomněl jedny z klíčových situací bratr Martin. "Z naší strany tam byla křeč," dodal nejproduktivnější hráč letošního play off Jan Kovář.

Mazanec v poslední části odpočíval

Západočeši věří, že sobotní porážku hodí za hlavu a v neděli budou připraveni mnohem lépe. "Myslím si, že nás to nijak nepoznamená. Máme to za sebou, je to jeden zápas a zítra nás čeká další," těší se už brankář Marek Mazanec.

Ten odehrál pouze dvě třetiny, za stavu 0:3 jej vystřídal veterán Adam Svoboda. "Trenér gólmanů se mě zeptal, jestli tam nemají dát Ádu, abych si odpočinul na další den. Že zkusíme otevřít hru a zvrátit to, tak aby to se mnou nezamávalo, kdyby tam napadaly ještě další góly," vysvětlil Mazanec.

reklama