reklama
23:00 • Juniorské MS • Čtvrtfinále
0:3
0:1, 0:0, 0:2
Česko. Vlajka
Česko
Vlajka - Slovensko
Slovensko
  • 19. Kabáč, 55. Cehlárik, 60. Réway

Hokejoví junioři mají po deseti letech velkou šanci postoupit mezi čtyři nejlepší týmy mistrovství světa. Čtvrtfinálová bitva se Slovenskem začíná v Montrealu ve 23:00, vítejte u sledování on-line reportáže.

Češi se do čtvrtfinále prokousali krkolomě. Po fatálním startu do turnaje a dvou porážkách museli ostudu v podobě pádu do bojů o záchranu odvracet výhrami nad Dánskem a Ruskem. To se povedlo a Češi jsou rázem velmi reálně ve hře o medaile, na které čekají stejně dlouho jako na postup do semifinále mistrovství světa. Už deset let.

 

Dnes mají Češi skvělou šanci prolomit alespoň zakletou čtvrtfinálovou bránu. Díky druhému místu v základní skupině jim v cestě stojí hratelní Slováci, kteří jsou v tomto utkání bráni za outsidery.

 

Slováci v základní skupině A na úvod dostali výprask 0:8 od Kanady, ale pak začali svými výkony překvapovat. Zásluhou fantastického gólmana Godly porazili 2:1 Finy i přes jejich výraznou herní i střeleckou převahu, dlouho trápili Američany (prohráli "pouze" 0:3), a nakonec porazili přesvědčivě v přímém boji o postup do čtvrtfinále Němce 5:2.

MS 2014, Slovensko-Dánsko: Foto: Roman Kučera

Oba týmy se naposledy potkaly před necelými čtrnácti dny v přípravě těsně před začátkem turnaje. A vítězství 3:1 tehdy slavili Slováci.

Jinak je však dlouhodobá bilance jasně na straně českého týmu, který se Slováky vyhrál pět z posledních šesti vzájemných zápasů.

Dominik Mašín, Jan Štencel a Patrik Zdráhal na MSJ 2015 Dominik Mašín, Jan Štencel a Patrik Zdráhal na MSJ 2015 | Foto: ČTK

Česko: Svoboda – Klok, Němeček (A), Štencel, Mašín, Košťálek, Ščotka, Baránek – Kämpf (A), Vrána, Kaše – Pastrňák, Zacha, Zdráhal – Mandát, Kubalík (C), Špaček – Voženílek, Růžička, Gorčík.

Česko. Vlajka Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Slovensko: Godla – Rosandič (A), Černák, Holenda, Jaroš, Hocheľ, Bačík, Jendroľ – Réway (C), Lantoši, Cehlárik – Koyš (A), Sukel, Skalický – Petráš, Bondra, Kabáč – Rehák, Šoltés, Paulovič

Slovensko. Vlajka Slovensko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Češi dnes počítají jednu ztrátu v útoku. Útočník David Kaše, mladší z bratrské dvojice, nemůže do zápasu zasáhnout kvůli viróze.

1

Utkání právě začalo.

1

Miroslav Svoboda si připsal první zákrok. Slováci ukázali, že dnes budou střílet z každé pozice. Martin Réway sotva přejel modrou čáru a už pálil. Po ledě a doprostřed brány, takže snadná práce pro českého gólmana.

2

Češi mají v posledních vteřinách územní převahu, ale marně se probíjejí přes pozornou slovenskou obranu. Godla je zatím bez zákroku, Češi honí puk po rozích za jeho bránou.

4

Češi budou hrát přesilovou hru. Martin Réway dostává dvě minuty za sekání.

4

Slováci ale ihned po vhazování vypálili puk přes všechny čáry a Češi začínají přesilovku od vlastní brány.

5

Češi hrají přesilovku na Pastrňáka, jenže Slováci moc dobře vědí o jeho nebezpečí a velmi rychle k němu přistupují. Díky tomu se jim povedlo znovu vyhodit.

6

Slováci už hrají v plném počtu, Košťálek už ve hře pět na pět pálil od modré, ale Godla v pohodě ránu vyrazil.

6

Po delší době musel být v pohotovosti i gólman Svoboda. Na ledě totiž byla zase Réwayova formace, od modré čáry pálil Cehlárik a Lantoši se sápal po dorážce.

8

Češi si vytvořili první gólovou šanci: Ondřej Kaše v plné rychlosti vlétl do útočné třetiny a pálil z pravého kruhu. Godla si povyjel a ránu svou hrudí zastavil.

8

Zdráhal v rychlém brejku dva na jednoho hledal Pastrňáka, jenže ten měl problém se zpracováním puku a od toho se odvíjela i kvalita střelby. Godla moc práce neměl, slabou střelu vyrazil levým chráničem.

10

Klok ve středním pásmu pokazil rozehrávku, a tak se do útoku dostal Cehlárik. Křídelník první slovenské formace střílel z levé strany sice tvrdě, ale také vysoko nad.

14

Teď se zaskvěl Svoboda, který vytáhl fantastický zákrok proti střele z voleje!

reklama