reklama
19:10 • Play off extraligy • Semifinále - 7. zápas
4:5
3:2, 0:3, 1:0
Logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno - logo
HC Kometa Brno
  • 2. Pech, 2. Buchtele (Přibyl), 11. Rolinek (Buchtele, Pech)
  • 7. Čermák (Pivko, Zohorna), 16. Žižka (Zohorna), 23. Němec (Hanzlík, Burian), 26. Pivko (Kuboš, Zohorna), 30. Hruška (Koreis)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z rozhodujícího utkání semifinále mezi Spartou a Brnem. Sedmý zápas začíná v 19:10. Jeho vítěz postoupí do finále proti Zlínu.

Sparta - Kometa Brno: Jan Buchtele Foto: CPA Eduard Erben

Kometa mohla o postupu do finále rozhodnout už v sobotu, ale šestý zápas na domácím ledě totálně nezvládla, přesněji řečeno jeho začátek. Úvodní třetinu prohrála 0:4 a bylo jasno, že se série bude ještě stěhovat do Prahy. Nakonec duel skončil 5:2 pro Spartu.

Pražané si po utkání libovali, že si skvělým pohybem dokázali připravit mnoho šancí a že je také proměnili. Naopak Brňané nechápali, co to předváděli. Více čtěte ZDE.

Moravané se však sedmého zápasu nebojí. Pohánějí je minimálně statistické bilance. Kometa hraje v letošním play off venku výborně, jen na Spartě vyhrála dvě ze tří utkání. Navíc Sparta sedmé zápasy neumí, ze tří pokusů nevyhrála ani jednou. Čtěte ZDE.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Málek) – Piskáček, Krejčík, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát, Pilař – Ton, Hlinka, Klimek – Kumstát, Pech, Rolinek – Forman, Přibyl, Buchtele – Simon, Divíšek, I. Rachůnek – Procházka. Trenér: Josef Jandač.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Žižka, Kováčik, Kempný, Kuboš, Dlapa, Dujsík – Zohorna, Čermák, Pivko – T. Svoboda, Němec, Káňa – J. Svoboda, Raška, Hruška – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Blümel, Pouzar.

Trenéři obou týmů už mohou počítat s Tomášem Rachůnkem a Janem Hanzlíkem, kteří dostali za fauly ve čtvrtém utkání dvouzápasový distanc. Jak vidno, rozhodle se však sparťanský kouč Jandač Rachůnka vynechat. To Hanzlík na soupisce Brna nechybí. Po zranění se vrací také Vojtěch Němec.

Jan Hanzlík Obránce Jan Hanzlík | Foto: HC Sparta Praha

Tuto sérii provází mimořádná návštěvnost a stejně tomu bude i dnes. Pět minut před úvodním buly se v Tipsport aréně tísní přes osm tisíc lidí.

Připomeňme, že mohou prožít hodně dlouhý večer. Pokud se totiž nerozhodne v šedesáti minutách, bude se hrát na "náhlou smrt" tak dlouho, dokud se jeden z týmů netrefí.

1.

Utkání začalo.

1.

Dravě se mezi brněnské obránce pustil Ton, jenž v semifinále ještě nedal ani gól, ale dvojice beků jej zpacifikovala.

1:22

GÓÓL! Sparta vede 1:0! Domácí trestají obrovskou chybu v rozehrávce, kterou využil LUKÁŠ PECH.

1:29

GÓÓL! Sparta vede 2:0! Pražanům se povedlo dostat se do rychlého útoku hned po buly a po Přibylově přiťuknutí JIŘÍ BUCHTELE forhendem k tyči překonává Čiliaka podruhé.

Sparta - Vítkovice: radost Sparty Sparta - Vítkovice: radost Sparty | Foto: CPA Eduard Erben
2.

Brněnská střídačka na nic nečeká a střídá gólmany. Místo Čiliaka se stěhuje do brankoviště Trvaj.

3.

Další šanci na skórování budou mít sparťané v úvodní přesilovce, kterou přineslo podražení Tomáše Svobody.

5.

Ošemetná situace v předbrankovém prostoru Brna končí odpískáným postavení útočícího sparťana v brankovišti.

5.

U tyčky na Trvaje dotíral Kumstát.

5.

Hosté si mohou na chvíli vydechnout. Hrají v plném počtu a díky zakázanému uvolnění Sparty se stěhují před Pöpperleho.

7.

Kometa se po hrůzném úvodu trochu oklepala a snaží se také o zteč, ale zatím je hodně bezzubá.

6:37

GÓÓL! Brno snižuje na 1:2! LEOŠ ČERMÁK před brankou zachytil Pivkovo nahození a na jeho kličku byl Pöpperle krátký.

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Angel Krstev, Marek Pinc - Leoš Čermák Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Angel Krstev, Marek Pinc - Leoš Čermák | Foto: Eduard Erben
8.

Přirávku před odkrytou branku dostal Kumstát, ale nestihl si dobře seřídit mířidla a jeho zakončení projelo brankoviště těsně vedle.

9.

No vida, tak hned je vývoj zase zajímavější. Hosté se nadále nutí do ofenzivy, Pöpperlemu začíná být horko.

Tomáš  Kubánek
Tomáš Kubánek
14. 4. 2014
reklama