reklama

Zklamaný Ton: Za výkon naší řady se musíme omluvit

Čtvrté čtvrtfinále se Zlínem brněnskému útočníkovi Petru Tonovi nevyšlo. Čtvrté čtvrtfinále se Zlínem brněnskému útočníkovi Petru Tonovi nevyšlo. autor: Lukáš Filipec
Ohlasy po čtvrtém čtvrtfinálovém duelu extraligy mezi Zlínem a Brnem.

Zlín - Čtyři inkasované branky si připsala ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu extraligy ve Zlíně první brněnská útočná řada Petr Ton, Vojtěch Němec, Jan Hruška. Bilanci si hlavní úderná trojka hokejistů Komety vylepšila jen Němcovým gólem v závěru druhé třetiny. Ton přiznal, že Zlín v pondělním duelu předčil Brňany ve všech směrech.

"My se musíme omluvit, protože náš první útok dnes prohrál zápas. Naše bilance je minus tři body. Taková statistika je na elitní útok hodně špatná. Nepamatuji si tak špatný zápas v této sezoně, ve kterém bych byl u čtyř inkasovaných branek. Vím, že je nás na ledě pět a vinu neseme všichni. Musíme se z toho poučit," prohlásil Ton, nejproduktivnější hráč Komety v základní části.

Trestali naše chyby v obraně

Čtvrtý zápas měl zcela jiný průběh než předchozí. Zlín zlepšil pohyb a k tomu přidal obrovské herní nasazení. "Útočil a naše chyby v obraně potrestal. Podle mého názoru předvedl dnes nejlepší hru ze všech čtyř zápasů play off," dodala hlavní opora Komety.

Ton ale nechtěl dělat závěry z jednoho nepovedeného zápasu. "Odehráli jsme drtivou část sezony a také tři zápasy v play off dobře. Věřím, že jsme si jen vybrali špatný den. Musíme v týmových statistikách hodně přidat. Víme, že máme další dva zápasy na to, abychom se v nich zlepšili," uvedl Ton.

Rozhodla druhá trefa domácích

Zlomová byla podle něho druhá branka Zlína, kterou vstřelil bývalý brněnský hráč Jakub Svoboda. "Zlín nás v tu chvíli přestřídal a měl ve hře čerstvé hráče. My jsme naopak byli přes minutu na ledě a v naší obraně vznikl úplný chaos. Všichni jsme byli na jiných postech. Gól byl zasloužený. Rozhodlo při něm to, že chtěl Hanzlík v pádu odpálit puk. Přihrál pouze na volného soupeře a ještě se puk odrazil od brusle Jakuba Svobody. V tu chvíli jsme si ale tlakem Zlína a našimi chybami branku zasloužili," připustil Ton.

Tlak Zlína v dnešním utkání přitom Brňané očekávali. "Věděli jsme, že do toho Zlín půjde. Takže nás nezaskočil. Ale nedokázali jsme mu vzdorovat," podotkl Ton, jenž viděl hlavní příčinu prohry v obrovských chybách v obraně, kdy zůstávali před brankou nepokrytí hráči.

Hlasy trenérů po čtvrtém čtvrtfinále extraligy Zlín - Brno

Juraj Jurík (Zlín): "Podali jsme lepší výkon než včera. S trochou štěstí v koncovce utkání vyznělo v náš prospěch a za vyrovnaný stav série jsme samozřejmě rádi. V obou týmech je to psychicky stejné a šance jsou pořád vyrovnané. Také nám k výhře pomohlo přeházení sestavy, to se ukázalo jako dobrý krok. Důležitý byl v našem týmu také zlepšený pohyb, kterým jsme soupeře zaskočili."

Vladimír Kýhos (Brno): "Byli jsme si vědomi toho, že Zlín bude ve stejné situaci jako my doma po první prohře. Pro mužstvo je složité, když ví, že musí vyhrát. Z naší strany jsme odvedli odlišný výkon než při nedělním vítězství. Zlín byl jasně lepší, předčil nás hlavně pohybem. My jsme si mysleli, že budeme hrát stejný hokej jako včera, Zlín nás ale ve všem přetlačil a my nevyhráli ani jeden souboj. V neděli jsem pochválil celé mužstvo, tentokrát mohu vyzvednout pouze Leoše Čermáka a Jana Káňu. Výkon ostatních hráčů je pro mě zklamáním. První lajna inkasovala čtyři góly z pěti, to se nesmí stávat. Hodně si rozmyslíme, kdo bude hrát play off a kdo ne."

reklama