reklama

Abrahama v Indianapolisu nečekaně místo Aojamy nahradí Elias

Toni Elias. Toni Elias. autor: Brigestone Motorsport
Zraněný Karel Abraham bude mít příští víkend v sedle produkční Hondy třídy MotoGP nečekaného náhradníka. Místo Japonce Hirošiho Aojamy tým AB Motoracing angažoval 32letého Španěla Tonyho Eliase.

Indianapolis - Zraněný Karel Abraham bude mít příští víkend v sedle produkční Hondy třídy MotoGP nečekaného náhradníka. Místo Hirošiho Aojamy, jenž jako testovač japonské značky zastupoval brněnského závodníka v předchozím závodě na Sachsenringu, angažoval tým AB Motoracing do Indianapolisu Toniho Eliase ze Španělska.

Španělova kariéra jako na houpačce

Zkušený 32letý závodník se ve světě MotoGP snaží prosadit od roku 2005. Nikdy se mu ale nepodařilo zcela uspět, naopak při návratu o kategorii níž se v sezoně 2010 stal vůbec prvním mistrem světa Moto2.

V MotoGP odjel Elias celkem 99 Grand Prix. Jako vůbec poslední jezdec sedající netovární motocykl si v GP Portugalska 2006 připsal jediné vítězství v této kategorii. V dramatickém finiši tehdy porazil Valentina Rossiho o pouhé dvě tisíciny vteřiny.

Abraham si léči vykloubený palec na noze

Poslední dvě sezony odjel Elias v MS superbiků, kde se však ani jednou nedostal na stupně vítězů. Letos závodil pouze minulý víkend v osmihodinovce v Suzuce, z níž je i tento obrázek ze Španělova instagramu:

Final Race....👍👍👍👌👌👌👌

Fotka zveřejněná uživatelem ToniElias24 (@tonielias24),

Abraham spadl v půlce června v Barceloně v závěrečném tréninku před kvalifikací a musel se podrobit operaci vykloubeného palce na levé noze. Český jezdec směřuje svoji rekonvalescenci k tomu, aby 16. srpna nastoupil v Brně na start domácí Velké ceny České republiky.

reklama