reklama

S Bianchim se přišli rozloučit Hamilton, Rosberg i Prost

I chlapi z formule 1 pláčou. Nad rakví zesnulého kamaráda Prohlédněte si galerii z pohřbu pilota formule 1 Julese Bianchiho, který se dnes konal v Nice za účasti hvězd současnosti a minulosti světa Grand Prix. Foto: ČTK
Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Nice - Piloti, legendy nedávné minulosti i blízcí přátelé rodiny se dnes naposledy rozloučili s pilotem formule 1 Julesem Bianchim.

Smutečního obřadu v jezdcově rodném Nice se zúčastnili Bianchiho soupeři z trati Romain Grosjean, Lewis Hamilton či Nico Rosberg a také čtyřnásobný mistr světa Alain Prost či šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Jean Todt.

Rakev do katedrály Sainte-Réparate v Nice přinesli jeho soupeři z formule 1, které kněz Sylvain Brison vedoucí obřad nazval Bianchiho "závodními bratry".

"Julesova smrt byla velmi nespravedlivá. Byl šťastný, protože proměnil v realitu svůj sen. Automobilové závody byly jeho život, jeho předurčení. Byl to mistr s výjimečným talentem, ale také velmi pokorný mladý muž," dodal kněz.

Na poslední cestu zazněla Bianchiho oblíbená píseň "Hotel California" od skupiny Eagles ve verzi pro akustickou kytaru.

Velmi komorní tryzny, jak byl na žádost Bianchiho rodičů obřad organizován, se zúčastnili mimo jiné i starosta Nice Christian Estros a francouzský ministr sportu Thierry Braillard.

Bianchi utrpěl vážné trauma hlavy loni říjnu ve Velké ceně Japonska, když na mokré trati narazil do jeřábu odklízející jiný havarovaný monopost. Od té doby byl pilot Marussie v kómatu, z něhož se nikdy neprobral. Zemřel v noci z pátku na sobotu.

25letý Francouz byl první obětí Grand Prix formule jedna od května 1994, kdy v Imole při Velké ceně San Marina zahynul legendární Ayrton Senna.

reklama