Ani v Číně se týmům nevyhnuly problémy s výměnami kol. Tentokrát udělali chybu mechanici McLarenu.
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. | Foto: Reuters

Šanghaj - Lewis Hamilton v Mercedesu byl nejrychlejší v obou pátečních trénincích na Velkou cenu Číny formule 1. Obhájce titulu dvakrát po sobě porazil Kimiho Räikkönena ve Ferrari a svého týmového kolegu Valtteriho Bottase.

Lídr šampionátu Sebastian Vettel byl dopoledne šestý, v druhé měřené fázi se posunul na čtvrté místo.

Na druhé části výsledkové listy se v obou případech ocitl nováček Lance Stroll za volantem Williamsu. Kanaďan za Hamiltonem zaostal o 3,6 vteřiny.

Ani v Číně se týmům nevyhnuly problémy s výměnami kol. Stoffel Vandoorne v druhém tréninku krátce po vyjetí v boxů musel svůj McLaren odstavit, protože bylo špatně utažené pravé zadní kolo.

Velká cena Číny startuje v neděli v 8:30 hodin našeho času. Závod můžete sledovat v našem online přenosu. Grand Prix vysílá stanice Sport2, kde 70 minut před startem začíná předzávodní studio.