Rosberg ve smyku, Hamilton v plamenech. Mizérie Mercedesu v Malajsii využil Ricciardo

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 2. 10. 2016 11:17
Lewis Hamilton si v Malajsii jel pro návrat do čela šampionátu formule 1, pak mu ale začal hořet motor. Vítězství tak získal Daniel Ricciardo v Red Bullu a seriál dál vede Nico Rosberg.
Pro Mercedes do byl v Sepangu závod plný problémů.
Pro Mercedes do byl v Sepangu závod plný problémů. | Foto: Reuters

Sepang - Velkou cenu Malajsie formule 1 ovládli piloti Red Bullu, pro první vítězství v sezoně si dojel Daniel Ricciardo, druhý byl jeho týmový kolega Max Verstappen.

Nico Rosberg z Mercedesu třetím místem upevnil vedení v čele průběžného pořadí světového šampionátu, vede už o 23 bodů. Red Bullu i německému jezdci výrazně pomohl výpadek suverénně vedoucího Lewise Hamiltona, jemuž ve 41. kole začal hořet motor jeho Mercedesu.

Také Rosberg měl v Sepangu velké problémy. Hned v prvním kole závodu do něj vrazil Sebastian Vettel ve Ferrari.

Němec se z vnitřní strany snažil prodrat kupředu. Nejdřív vytlačil ven Verstappena a pak vrazil do Rosberga. Zatímco Ferrari přišlo o kolo, pilot Mercedesu pokračoval dál.

Místo vedení ruce v dlaních

Stíhací jízda byla úspěšná a už po třetině závodu byl v bodované desítce.V té chvíli měl otěže závodu plně v rukou Hamilton, který se tak už mohl chystat na oslavu návratu do čela seriálu.

Jenže pak přišlo osudné 41. první kolo. V něm se z motoru Mercedesu vyvalil kouř, vůz začal hořet a zklamaný Brit ho musel odstavit mimo trať.

Hořící Mercedes Lewise Hamiltona:

Rosberg své soupeře nešetřil

Rosberg v té době sváděl tvrdé souboje kolo na kolo s Kimi Räikkönenem a do rudého Ferrari dokonce ťuknul klem. Za to obdržel od ředitelství závodu trest 10 vteřin,  které se mu připsaly k času.

Ani tak ovšem Rosberg o třetí místo nepřišel, protože si před Räikkönenem udržel potřebný odstup.

Kolize Rosberga s Räkkönenem:

I když mladík Verstappen v závěru zabral, Ricciardo si zkušeně udržel vedení a dojel si pro první vítězství od GP Belgie 2014. Red Bull získal první double od Brazílie 2013.

Velká cena Malajsie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu:

1. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:37:12,776 (prům. rychlost 191,584 km/h), 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -2,443, 3. Rosberg (Něm./Mercedes) -25,516, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -28,785, 5. Bottas (Fin./Williams) -1:01,582, 6. Pérez (Mex./Force India) -1:03,794, 7. Alonso (Šp./McLaren) -1:05,205, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1:14,062, 9. Button (Brit./McLaren) -1:21,816, 10. Palmer (Brit./Renault) -1:35,466.