reklama

Potvrzeno, jméno Schumacher se vrací do kolotoče F1. Štafetu přebírá syn Mick

Mick Schumacher Mick Schumacher autor: Alfa Romeo Racing Orlen
Tým formule 1 Haas angažuje příští sezonu dva nováčky. Ve středu potvrdil příchod Micka Schumachera, syna sedminásobného mistra světa Michaela. Ten bude v roce 2021 týmovým kolegou Rusa Nikity Mazepina.

Schumacher bude po otci a strýci Ralfovi třetím členem německého rodinného klanu. Mazepin se stane po Vitaliji Petrovovi, Sergeji Sirotkinovi a Daniilu Kvjatovi čtvrtým ruský závodníkem v historii seriálu.

S 21letým Mazepinem americká uzavřela víceletou smlouvu, délku kontraktu jeho stejně starého budoucího týmového kolegy zatím neuvedla.

"Vždycky jsem věřil, že se mi podaří splnit sen o startu ve formuli 1. Děkuji týmu Haas, Ferrari i jeho závodnické akademii. Chtěl bych se také vyznat z lásky k rodičům - vím, že jim za vše hodně dlužím," uvedl dojatý syn legendy F1.

Schumacher zůstane i přes angažování v barvách Haasu členem juniorské akademie Ferrari  a z Maranella mu budou dál pomíhat. "Americký tým má silné partnerství se Scuderií Ferrari.  Mick, který je velkým mladým talentem, má nyní příležitost jít s Haasem dál. Závodní akademie Ferrari mu bude dál poskytovat veškerou podporu, jak tomu bylo v tak tomu bylo v uplynulých letech," uvedl šéf stáje Ferrari Mattia Binotto.

Italská automobilka dodává stájím Alfa Romeo a Haas motory. V září Schumacher absolvoval v Alfě Romeo první trénink v F1. Dva závody před koncem formule 2 má v čele seriálu náskok 14 bodů, Mazepin je průběžně třetí.

Mickův otec Michael, jenž byl až donedávna se sedmi tituly a 91 vítěznými Velkými cenami rekordmanem F1, se na veřejnosti neobjevil od prosince 2013. Tehdy měl ve Francouzských Alpách nehodu na lyžích, při níž utrpěl vážné poranění hlavy a byl dlouho v kómatu. Rodina od té doby nepodává o jeho zdravotním stavu prakticky žádné informace.

Mazepin se Schumacherem v týmu vystřídají Francouze Romaina Grosjeana a Dána Kevina Magnussena, kteří po této sezoně končí.

Grosjean, jenž v neděli vyvázl bez vážných následků z hrozivé nehody a požáru monopostu na okruhu v Sáchiru, už možná letos závodit vůbec nebude. Určitě vynechá tento víkend druhou Grand Prix v Bahrajnu, místo něj pojede Pietro Fittipaldi, čtyřiadvacetiletý vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho.

Závod F1 v Bahrajnu přerušila hrozivá Grosjeanova nehoda Associated Press |  01:00
reklama