reklama

Při návratu formule 1 k testování dostal Massa Williams na nejvyšší příčku

Felie Massa. Felie Massa. autor: Glenn Dunbar/Williams
Rok se s rokem sešel a Williams si opět připsal nejrychlejší čas v testech formule 1. Povedlo se to Felipemu Massovi v úterý, tedy v úvodní den letošní druhé série testů v Barceloně.

Barcelona  - Brazilec Felipe Massa z Williamsu zajel v úvodní den závěrečných testů formule 1 v Barceloně nejrychlejší čas. Pětatřicetiletý jezdec, který ještě pro tuto sezonu odložil ukončení kariéry, zvládl kolo za 1:19,726 minuty a předčil australské pilota Red Bullu Daniela Ricciarda.

Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Prohlédněte zde

Massa byl zároveň s hvězdou Ferrari Sebastianem Vettelem nejpilnějším jezdcem, oba dnes odkroužili 168 kol. Bývalý čtyřnásobný šampion zajel třetí nejrychlejší čas před Britem Lewisem Hamiltonem z mistrovského Mercedesu. Hamilton absolvoval kvůli problémům s podvozkem v ranní části testů jen 49 kol, odpoledne převzal monopost finský nováček v týmu Valtteri Bottas, jenž přidal 86 kol.

"Williams byl v minulých letech stále silnější. Opravdu doufám, že s námi budou bojovat. Pro sport by to bylo úžasné," komentoval Massův výkon Hamilton.

Další komplikace musel řešit McLaren. Britský tým, který měl minulý týden problémy s elektronikou, musel tentokrát vyměnit motor.

Testování v Barceloně je naplánováno na čtyři dny. Seriál mistrovství světa začne 26. března v Melbourne.

Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Jeden drsňák vedle druhého. Takhle vypadají všechny formule pro sezonu 2017 Prohlédněte zde
reklama