Radek Vičík Radek Vičík
26. 3. 2019 15:01
Nedělní závod IndyCar na okruhu v Austinu se zapsal do historie americké formulové série. Cílovou čáru jako první proťal teprve 18letý Colton Herta. Tak mladého vítěze IndyCar nepamatuje.
Podívejte se na problémy Willa Powera v boxech při podniku IndyCar v Austinu, kvůli nimž lídr v závodě skončil. | Video: NTT IndyCar Series

Syn bývalého úspěšného pilota Bryana Herty měl ale velké štěstí. Od startu v Texasu suverénně vedl Will Power. Australský šampion z roku 2014 byl v čele prvních 45 kol. Pak zajel do boxů pro nové gumy, což znamenalo konec jeho nadějí.

Ne, že by se lidem od stáje Penske něco nevyšlo při sundavání nebo nasazování kol. Problém byl v monopostu, který náhle zhasl a ani přes veškerou snahu mechaniků už znovu nenaskočil. "Konečně bych chtěl zažít jeden závod bez problémů." lamentoval zklamaný Power.

Herta si mezi tím jistil místo v čele a po 60 kolech projel pod šachovnicovým praporem jako první. A to teprve ve svém třetím závodě v IndyCar v životě.

Ve věku 18 let 11 měsíců a 25 dní překonal rodák z Kalifornie dosavadního rekordmana Grahama Rahala. Hertův současný soupeř, který byl v neděli čtvrtý, triumfoval v roce 2008 v St. Petersburgu jako devatenáctiletý.