reklama

Abraham prožil při testech radost i zklamání. Jezdcům MotoGP i v Austrálii dominoval Viňales

Karel Abraham vyjíždí z boxů okruhu Phillip Island. Karel Abraham vyjíždí z boxů okruhu Phillip Island. autor: Aspar Team
Druhý díl testovací ságy MotoGP před letošní sezonou na okruhu Phillip Island ovládl Maverick Viňales v sedle yamahy. Karel Abraham na ducati na něj ztratil přes vteřinu a půl.

Phillip Island - I když celkově obsadil Karel Abraham v druhých letošních testech MotoGP na okruhu Phillip Island předposlední pozici, ve čtvrtek dokázal v pořadí jednotlivých dnů poprvé nahlédnout do nejlepší patnáctky, když obsadil 13. pozici. V pátek se ale na rozdíl od drtivé většiny soupeřů už nezlepšil, proto přišel zákonitý propad výsledkovou listinou.

Abraham a jeho týmový kolega z týmu Aspar Alvaro Bautista se totiž poslední den věnovali testů jen simulaci závodu. Zklamáním bylo, že si nevylepšil den starý čas, ale i tak brněnský rodák našel něco pozitivního.

"Zkoušeli jsme různé varianty nastavení, ale prostě jsem nedokázal zrychlit. Pozitivní je, že jsem dokázal odjet dlouhý úsek. Hlavně jeho první část byla dobrá, jezdil jsem rychlé a vyrovnané časy," uvedl 27letý závodník sedlající ducati specifikace 2015.

Testy MotoGP zamíchal Stoner, Lorenzo se na Ducati hledá a Abraham stíhá na první patnáctku Testy MotoGP zamíchal Stoner, Lorenzo se na Ducati hledá a Abraham stíhá na první patnáctku Prohlédněte zde

Podobně jako před tím v Sepangu, byl také na Phillip Islandu nejrychlejší Maverick Viňales na tovární yamaze. Na jeho výkon 1:28,549 minuty Abraham v konečném účtování ztratil téměř 1,6 vteřiny.

Austrálie viděla španělskou dominanci, protože za Viňalesem se umístili jeho krajané Marc Marquez a Dani Pedrosa na Hondě. Čtvrtý byl překvapivě Jonas Folger se satelitní yamahou stáje Tech 3. Němec výrazně překonal Valentina Rossiho, jenž na druhém továrním stroji značky Yamaha obsadil až dvanácté místo.

Dál se trápí také bývalý Rossiho týmový parťák a dnes jednička ducati Jorge Lorenzo, jemuž patřila osmá pozice.

Poslední testy jsou na programu poslední pak od 10. března v Losailu. Právě katarský okruh bude o 16 dní později dějištěm prvního závodu sezony - tradičně pod umělým osvětlením.

reklama