reklama

Hanika pojede na divokou kartu závěrečnou Velkou cenu ve Valencii

VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM VC České republiky 216, Moto3: Karel Hanika, KTM autor: ČTK
Český motocyklový jezdec Karel Hanika pojede závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů. Od pořadatelů Velké ceny Španělska ve Valencii dostal Hanika divokou kartu.

Valencie - Český jezdec Karel Hanika se představí v závěrečném závodu mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii. Dvacetiletý závodník, který letos v průběhu své třetí sezony v seriálu Moto3 skončil, dostal od španělských organizátorů divokou kartu. Hanika to oznámil na svém facebookovém profilu.

Vítězové a poražené ze zmoklého Brna: Britská radost, české body i další kolaps Lorenza Vítězové a poražené ze zmoklého Brna: Britská radost, české body i další kolaps Lorenza Prohlédněte zde

"Od Dorny (promotér MS) je to velké uznání. Je skvělé, když německý tým s českým jezdcem dostane divokou kartu ve Španělsku, kde je tolik domácích jezdců a týmů. Je znát, že naše výkony jsou vidět," uvedl tým Freudenberg, v jehož barvách Hanika přešel do juniorského světového šampionátu. Závod ve Valencii zakončí sezonu 13. listopadu.

Někdejší vítěz seriálu nováčků Rookies Cup v červnu předčasně skončil kvůli špatným výsledkům v týmu Platinum Bay Real Estate poté, co v sedmi závodech nebodoval. Na divokou kartu pak jel domácí Grand Prix v Brně, kde obsadil 16. místo a body mu těsně unikly. V minulých dvou sezonách bylo Hanikovým maximem sedmé místo.

reklama