reklama

Rossi šokoval svět MotoGP. V kvalifikaci si vyjel místo v první řadě

Jakub Kornfeil. Jakub Kornfeil. autor: TZ Jakuba Kornfeila
Italský jezdec Valentino Rossi si v kvalifikaci na VC Aragonie vyjel třetí příčku. Před pouhými 23 dny přitom utrpěl dvojitou zlomeninu nohy.

Alcaňiz - Karel Abraham odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie MotoGP z patnáctého místa. Český jezdec po nadějných trénincích, v nichž se dvakrát umístil v desítce, zajel pátý čas v první části kvalifikace. Mezi dvojici postupujících pilotů se nevešel o necelé dvě desetiny sekundy a vystartuje z páté řady.

K motorce došel o berli, přesto na ni nasedl. Rossi se 22 dní po zlomenině nohy vrátil do MotoGP K motorce došel o berli, přesto na ni nasedl. Rossi se 22 dní po zlomenině nohy vrátil do MotoGP Čtěte zde

Pole position pak vybojoval Španěl Maverick Viňales před krajanem Jorgem Lorenzem, na třetí pozici doplnil domácí jezdce senzačně Valentino Rossi. Devítinásobný mistr světa se do první řady na startu prosadil 23 dnů po zlomenině holenní a lýtkové kosti po pádu v tréninku na terénním motocyklu. Za Viňalesem zaostal jen o 18 setin. Až páté místo obsadil mistr světa a lídr průběžného pořadí Marc Márquez ze Španělska, který měl v kvalifikaci pád.

"Tvrdě jsem pracoval na zotavení a noha je každý den lepší. Upřímně říkám, že to trochu bolí, ale jsem rád, že jsem v první řadě. Netuším, jestli budu schopen jet naplno až do konce závodu, ale což, jsem šťastný," řekl Rossi.

Jakub Kornfeil v Moto3 odstartuje až z deváté řady. V kvalifikaci zajel 25. čas a za nejlepšími zaostal na okruhu v Alcaňizu o 1,746 sekundy.

Pole position si posedmé v sezoně vybojoval Jorge Martín, přestože v závěrečném měřeném kole upadl. Vedle španělského jezdce se do první řady na startu postaví stájoví kolegové Enea Bastianini z Itálie a další Španěl Áron Canet.

Kvalifikace na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu (Španělsko):

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:58,067, 2. Bastianini (It./Honda) -0,358, 3. Canet (Šp./Honda) -0,449, …25. Kornfeil (ČR/Peugeot) -1,756.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:47,635, 2. Lorenzo (Šp./Ducati) -0,100, 3. Rossi (It./Yamaha) -0,180, …15. Abraham (ČR/Ducati) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

Moto2: 1. Oliveira (Portug./KTM) 1:53,736, 2. Pasini (It./Kalex) -0,021, 3. Á. Márquez (Šp./Kalex) -0,071.

reklama