Ježek doma ani na druhý pokus nebodoval, Brno bylo v neděli pohromou pro favority

Radek Vičík Radek Vičík
10. 6. 2018 13:47
Superbikový závodník Ondřej Ježek si nesplnil své předsevzetí a na brněnské trati, blízko níž bydli, o víkendu nezískal ani jeden bod.
Ondřej Ježek na své Yamaze.
Ondřej Ježek na své Yamaze. | Foto: Archiv Ondřeje Ježka

Brno - Ondřej Ježek ani na druhý pokus nedosáhl na body v závodě MS superbiků v Brně. V nedělním závodě obsadil český jezdec 18. místo. Pro vítěství si dojel Brit Alex Lowes na továrním stroji Yamaha před týmovým kolegou Markem van der Markem z Nizozemí, třetí byl další Brit Chaz Davis s Ducati.

Brněnský závod byl pohromou favoritů. Ve druhém kole spadl jasný lídr šampionátu Jonathan Rea na Kawasaki a závod pro něj skončil.

O několik desítek vteřin později se ve štěrkové únikové zóně ocitl také v té době vedoucí Marco Melandri. Vítěz několika závodů na Masarykově okruhu v rámci MS silničních motocyklů i MS superbiků se ale na svoji motorku dokázal vrátit. Po Italovi se pak svůj stroj v "kačírku" zvedal druhý tovární pilot Kawasaki Tom Sykes.

Ježek startující z posledního místa se dokázal dostat těsně za hranici bodované patnáctky. Pak se ale ukázaly limity jeho Yamahy v barvách stáje Guandalini Racing a domácího jezdce postupně předjeli Melandri i Sykes. V cíli na vítěze ztratil 45 vteřin.

Během druhého závodu už byl povrch pěkně rozpálený a dost to klouzalo, takže se mi jelo podstatně hůř než dopoledne. Mrzí mě, že jsem se nedokázal držet kluků jedoucích přede mnou. V takových podmínkách měli navrch jezdci s výkonnějšími stroji, mezi něž se letos bohužel neřadím," litoval Ježek, který poděkoval českým fanouškům za podporu. Závodní víkend podle informací pořadatelů sledovalo dohromady na 50 000 diváků.

Závod mistrovství světa superbiků v Brně:

Druhá jízda: 1. Lowes (Brit./Yamaha) 36:23,516, 2. Van der Mark (Niz./Yamaha) -2,167, 3. Davies (Brit./Ducati) -7,649, 4. Laverty (Ir./Aprilia) -9,422, 5. Savadori (It./Aprilia) -9,716, 6. Rinaldi (It./Ducati) -12,969, …18. Ježek (ČR/Yamaha) -44,976.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 26 jízd): 1. Rea (Brit./Kawasaki) 270, 2. Davies 205, 3. Van der Mark 196, 4 Sykes (Brit./Kawasaki) 179, 5. Melandri (It./Ducati) 157, 6. Lowes 154, …24. Ježek 2.