reklama

Salač začal brněnskou Grand Prix až šestadvacátým časem

Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Španělska 2020 třídy Moto3 Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Španělska 2020 třídy Moto3 autor: Red Bull Content Pool
Motocyklový jezdec Filip Salač obsadil až 26. místo v úvodních trénincích na Velkou cenu České republiky v Brně.

Jediný Čech na startu závodu mistrovství světa byl dopoledne dvacátý, v odpolední části si o jedno místo pohoršil, v kombinaci časů na tom byl ale ještě hůře. Osmnáctiletý pilot zajel čas 2:10,327 a za nejrychlejším Argentincem Gabrielem Rodrigem zaostal o 1,715 sekundy.

"Určitě nejsem tam, kde jsem chtěl být. Pracujeme ale na tom, aby se to v sobotu zlepšilo. Mám hodně velké problémy s předkem, protože trať je strašně hrbolatá. Uvidíme, jak to bude zítra," řekl Salač.

Pilot týmu Rivacold Snipers si nejrychlejší čas připsal v předposledním kole dopoledne, v odpolední části jako většina soupeřů zajížděl pomalejší časy. Z elitní desítky se ve druhém tréninku zlepšil jen Španěl Jaume Masiá, jenž ale dopoledne upadl. Lídr kategorie Moto3 Albert Arenas ze Španělska byl dnes osmý.

"Trať byla teplejší a i výkony motorek se v horku snižují. Já jsem udělal zásadní chybu a čekal jsem, že odpoledne nebude teplota tak hrozná a šetřil jsem si měkké gumy na odpoledne, což ostatní neudělali. Myslel jsem si, že bude trať více nagumovaná, bude to více držet, ale nebylo to správně," přiznal Salač.

V MotoGP byl nejrychlejší vítěz dosavadních dvou závodů MS Fabio Quartararo z Francie, který zajel první čas až v posledním kole obou tréninků. Druhý Ital Franco Morbidelli za ním ale zaostal jen o sedm tisícin sekundy a ještě další dva soupeři se vešli do jedné desetiny.

"Pozitivní je, že jednotlivá kola máme velmi rychlá, ale musíme zapracovat na tempu. Vím, v čem je problém, takže ho můžeme odstranit," řekl Quartararo, jenž na trati dával gesty najevo nespokojenost.

Závod, jaký Brno ještě nezažilo. Světový sport se vrací do Česka, hvězda ale chybí Závod, jaký Brno ještě nezažilo. Světový sport se vrací do Česka, hvězda ale chybí Čtěte zde

Závodní víkend již skončil pro Itala Francesca Bagnaiu, který si zlomil nohu a musel na operaci do nemocnice. "Podle rentgenových snímků má zlomenou holenní kost. Ještě jej čeká magnetická rezonance, abychom věděli, jak jsou na tom vazy. Poté se rozhodneme, jak a kdy jej budou operovat," řekl šéf týmu Pramac Ducati Francesco Guidotti. Je tak prakticky jisté, že Bagnaia nepojede ani za týden v Rakousku, kde seriál MS pokračuje.

V Moto2 se vstup do závodního víkendu nejvíce vydařil Britovi Samu Lowesovi, který nejlepší čas zajel v dopolední části. Lídr šampionátu Tecuja Nakašima z Japonska byl šestý.

Čtvrtý díl světového šampionátu se koná na jihu Moravy poprvé v historii bez přítomnosti diváků. V sobotu jsou na programu nejprve třetí tréninky a ve 12:35 odstartují kvalifikace. Vlastní bodované závody se pojedou tradičně v neděli.

Úvodní tréninky na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů (kombinace časů ze dvou tréninků):

Moto3: 1. Rodrigo (Arg./Honda) 2:08,612, 2. Toba (Jap./KTM) -0,106, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,227, …26. Salač (ČR/Honda) -1,715.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 2:02,480, 2. Bastianini (It./Kalex) -0,209, 3. Marini (It./Kalex) -0,319.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 1:56,502, 2. Morbidelli (It./Yamaha) -0,007, 3. Oliveira (Portug./KTM) -0,048.

V Brně duněly motocykly MotoGP, vyhrál senzačně Binder na KTM V Brně duněly motocykly MotoGP, vyhrál senzačně Binder na KTM Čtěte zde
reklama