reklama

Abraham odstartuje v Le Mans z třetí řady, Kornfeil byl v kvalifikaci osmnáctý

Karel Abraham na své Ducati. Karel Abraham na své Ducati. autor: Pull&Bear Aspar Team
Motocyklisté bojovali na kratším okruhu Bugatti v Le Mans o místa na startu Velké ceny Francie silničních motocyklů.

Le Mans - Karlu Abrhamovi bude na startu třídy MotoGP ve Velké ceně Francie patřit místo ve třetí řadě. Český jezdec na motocyklu Ducati si ho vybojoval devátou pozici v sobotní kvalifikaci ovlivněné postupně schnoucí tratí.

Jakub Kornfeil byl v Le Mans ve třídě Moto3 osmnáctý a postaví se tak do deváté řady.

Číslo 17 je zpět. Abraham ukázal světu novou motorku, na níž bude bojovat s hvězdami MotoGP Číslo 17 je zpět. Abraham ukázal světu novou motorku, na níž bude bojovat s hvězdami MotoGP Prohlédněte zde

Abraham byl letos podruhé mezi nejlepší dvanáctkou ve druhé části kvalifikace, kam se probojoval šestým nejlepším časem v součtu prvních tří tréninků. V Argentině byl v také deštivém boji o pole position dokonce druhý.

Jezdec Pull&Bear Aspar Teamu objel v Le Mans jeden okruh nejlépe za 1:33.517 minuty, což bylo o 1,5 vteřiny pomaleji než vítězný Maverick Viňales. Španěl potvrdil kralování Yamahy na této trati, protože první řada bude patřit jen této značce. Druhý byl lídr seriálu Valentino Rossi a třetí domácí Johann Zarco.

Francouzi fandí domácímu Johannu Zarcovi:

Zarco fever grips Le Mans! The #FrenchGP went absolutely nuts as the rookie took 3rd on the front row of the grid for tomorrow's race!🙌🇫🇷🙌🇫🇷🙌🇫🇷🙌🇫🇷

Zveřejnil(a) MotoGP dne 20. Květen 2017

Abraham dokázal porazit kromě jiných Daniho Pedrosu na tovární Hondě, který do druhé kvalifikace vůbec nepostoupil a obsadil 13. pozici. Ještě hůře dopadl Jorge Lorenzo z týmu Ducati, jenž byl až šestnáctý.

Kornfeil, jenž se v novém týmu letos zatím trápí, vybojoval letos nejlepší pozici na startu. Na vítězného Jorge Martina ze Španělska ztratil v sedle Peugeotu 858 tisícin vteřiny.

I tak byl relativně spokojený: "Kvalifikace byla první suchý trénink a v jejím průběhu jsme o sobě dali pořádně vědět, což je určitě skvělé. Několikrát jsem se ukázal mezi nejlepšími pěti, což je určitě pozitivní znamení. Co mě mrzí, je ten konec. Tam jsem se už nedokázal zlepši," uvedl Kornfeil.

Kvalifikace na Velkou cenu Francie, závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Le Mans:

Moto3: 1. Martín (Šp./Honda) 1:42,813, 2. Bulega (It./KTM) -0,031, 3. Guevara (Šp./KTM) -0,148, …18. Kornfeil(ČR/Peugeot) -0,858.

Moto2: 1. Lüthi (Švýc./Kalex) 1:36,548, 2. Bagnaia -0,026, 3. Morbidelli (oba It./Kalex) -0,101.

MotoGP: 1. M. Viňales (Šp./Yamaha) 1:31,994, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,106, 3. Zarco (Fr./Yamaha) -0,235, …9. Abraham (ČR/Ducati) -1,523.

reklama