reklama

Abraham s Peškem si na závěr testů připsali nejlepší časy

Lukáš Pešek si ve čtvrtek svůj neljepší čas v prvních letošních testech MotoGP zlepšil téměř o dvě vteřiny. Lukáš Pešek si ve čtvrtek svůj neljepší čas v prvních letošních testech MotoGP zlepšil téměř o dvě vteřiny. autor: Media Pesek52
Závodníci elitní třídy MotoGP tři dny kroužili po okruhu v Sepangu

Sepang - Závěrečný třetí den testů MotoGP v Sepangu využili oba čeští jezdci elitní třídy k tomu, aby ještě více zrychlili, a vylepšili si tak časy z předchozích dvou dnů.

Pozitivní Abraham

Karel Abraham ve čtvrtek malajský okruh objel s motocyklem se starší specifikací motoru Aprilia nejrychleji za 2:04,766 minuty. V celkovém hodnocení testů tak obsadil 22. pozici.

"Pozitivní je, že se mi podařilo zlepšit čas a dostat se pod 2:05 minuty. Navíc dokážu časy na úrovni toho nejrychlejšího zajíždět opakovaně. To hodně jezdců, kteří jsou v celkovém pořadí přede mnou, nedokáže. Každopádně jsem si představoval, že budu rychlejší, hlavně v poslední půlhodině se mi jezdilo fakt dobře a mrzí mě, že jsem ten čas ještě nevylepšili. Doufám, že jsme na závěr našli dobré nastavení a že to zúročím při dalších testech," věří Abraham.

Pešek konečně dostal prostor

Lukáš Pešek dostal ve čtvrtek od stáje Came IodaRacing Project více času, než předchozí dny, a absolvoval celkem 40 kol.  V předposledním z nich zajel svůj nejlepší čas 2:05,321 minuty, což v konečném hodnocení testu posunulo o tři pozice za Abrahama.

Český jezdec na motocyklu Ioda Suter - BMW si postupně zvyká na zcela novou techniku, se kterou se s každým odjetým kolem stále více sžívá.

"Začali jsme nejprve s nastavením motorky na mé tělo, tedy řídítka a posez. Zkoušel jsem i nastavení tlumičů a začal jsem rozumět trakci. Dnes to byl opravdu posun směrem kupředu. Vcelku jsem spokojený i s časy, kterých jsem dosahoval, protože po tak dlouhé době za řídítky, to není špatné," řekl potěšený Pešek.

Celkově byl v Malajsii nejrychlejší Dani Pedrosa na Hondě, který si připsal čas 2:00,100 minuty. Další testy čekají jezdce MotoGP poslední tři únorové dny opět v Sepangu.

reklama