reklama

Nečekané novinky. Schumacherovy šance na uzdravení se údajně zvyšují

Láska k lyžování stála málem Schumachera život. Nyní se ale zdá, že se jeho stav pomalu lepší. Láska k lyžování stála málem Schumachera život. Nyní se ale zdá, že se jeho stav pomalu lepší. autor: Reuters
Necelé dva roky od těžké nehody při lyžování v Grenoblu přišly ze švýcarského sídla legendárního závodníka formule 1 Michaela Schumachera opět po delší době příznivé zprávy. A to z úst jeho bývalých nejbližších spolupracovníků - Jeana Todta a Rosse Brawna.

Gland – Podruhé během několika dní se ke zdravotnímu stavu legendárního závodníka formule 1 Michaela Schumachera vyjádřila velká postava světa motorsportu a někdo z jeho přátel. Poté, co minulý týden citovala britská média Rosse Brawna, promluvil o "Schumiho" stavu i Jean Todt, šéf Mezinárodní automobilové federace FIA a jeho bývalý dlouholetý šéf u stáje F1 Ferrari.

"Snažím se Michaela navštěvovat, komunikuji s jeho rodinou. Viděl jsem ho několikrát, jeho manželka Corinna mi průběžně volá a říká, co všechno se zlepšuje. Modlíme se za něj každý den, i když to je těžké a jeho stav se lepší hodně pomalu," citoval deník Daily Mirror bývalého sportovního ředitele Ferrari Brawna.

Právě on stál za sedmi tituly slavného pilota, když spolupracovali jak v Benettonu, tak později také v italské stáji se vzpínajícím se koněm ve znaku. Tam jim oběma dělal šéfa "malý velký muž" Todt. "Vídáme se velmi často. Michael je můj přítel, celá jeho rodina je mi blízká a to samé platí naopak," řekl devětašedesátiletý muž pro německý Bild.

Todt vybízí k bojovnosti. Všechny

"Michael bojuje. A my všichni mu musíme v tomto boji spolu s jeho rodinou pomáhat," přidal na adresu šestačtyřicetileté legendy, která se vážně zranila 29. prosince roku 2013 při lyžování v Grenoblu a byla téměř šest měsíců v umělém spánku. Od loňské září se léčí doma ve švýcarském Glandu.

Todt poté dodal: "Minulý týden slavil se svými třemi tituly Lewis Hamilton a já si opět vzpomněl na sedm Michaelových titulů. Mnoho lidí na jeho umění zapomíná, ale já jsem na tyhle naše společné úspěchy stále nesmírně hrdý!"

Po dlouhých měsících klidu jsou to první nové zprávy z Glandu, kde nechala Corinna pro svého chotě vybudovat v jejich sídle domácí soukromou kliniku. Že by se investované peníze a čas začaly pomalu vyplácet?

reklama