reklama

Další česká spolupráce na Dakaru: Prokop a tým Bonver spojí síly

Martin Prokop a šéf stáje Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný Martin Prokop a šéf stáje Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný autor: Bonver Dakar Project
Účastník světového šampionátu v automobilových soutěžích Martin Prokop se vydá do Rallye Dakar 2016 ve spolupráci s týmem Bonver Dakar Project, jenž nasazuje tři kamiony Tatra.

Ostrava - Po spolupráci Tomáše Ouředníčka s týmem Buggyra přichází další spojení českého účastníka Rallye Dakar v kategorii osobních automobilů s tuzemským kamionovým týmem. Martin Prokop vyrazí na náročné etapy s podporou stáje Bonver Dakar Project.

Pro jediného českého stálého účastníka světového šampionátu v rallye to bude v Toyotě Hilux dakarská premiéra. A během ní může spoléhat nejen na zázemí tovární stáje japonské značky, ale i na služby největšího českého týmu, který se pravidelně účastní Rallye Dakar.

"Když jsem se dozvěděl, že pojedu na Dakar, chtěl jsem získat co nejvíce informací. Nemusel jsem hledat daleko, protože Česká republika je v závodu pátou nejvíce zastoupenou zemí. Poznal jsem Tomáše Vrátného a dostal jsem od něj velice zajímavou nabídku. Spolupráce s Tomášem a jeho týmem je pro mě nejjednodušší cesta, jak se narychlo dostat k informacím, znalostem a zkušenostem z Rallye Dakar," uvedl Prokop.

Jeho spolujezdec Jan Tománek na Dakaru takovým nováčkem nebude, loni jel Dakar dokonce jako pilot Tatry v barvách Vrátného stáje Bonver Dakar Project.

Ten složil jihlavskému "soutěžákovi" poklonu: "Martin patří k nejtalentovanějším a zároveň nejzkušenějším automobilovým závodníkům u nás a já jsem rád, že přijal výzvu v podobě startu na Dakaru a stal se součástí našeho projektu. Dakar je specifický a plný nových výzev, se kterými se Martin bude muset poprat. Těší mě, že si vybral právě nás a požádal nás, abychom mu předali rady a tipy, které jsme během našich předchozích účastí nasbírali."

Vrátného a Prokopa teď čeká příprava v tréninkovém a vývojovém centru týmu Bonver Dakar Project v Dubaji. "Odlétáme na pár dní do Dubaje, abychom potrénovali jízdu v dunách a zvykli si na vysoké teploty, které nás čekají v Jižní Americe," přiznal Vrátný.

Ani tak zkušený pilot rallye, jakým mistr světa JWRC Prokop je, neodmítne nasbírat zkušenosti s jízdou na písku. "Věřím, že na normální cestě auto nějak uřídím, ale na dunách jsem v životě nejel. Maximálně jsem jel na pískovišti, když jsem byl malý, ale jinak jsem písek na trati neviděl, takže jsem rád, že si jízdu na písku vyzkouším alespoň v rámci testu v Dubaji, než ji naostro okusím v závodu," přiznal Prokop.

reklama