reklama

Finskou rallye vede Tänak, lídr MS Neuville je až desátý

Thierry Neuville v Hyundai skáče na trati Italská rallye. Thierry Neuville v Hyundai skáče na trati Italská rallye. autor: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Finská rallye zatím nabízí zajímavé momenty, nedaří se například lídrovi celého seriálu.

Praha - První etapu Finské rallye vyhrál estonský jezdec Ott Tänak s toyotou, druhý je se ztrátou necelých šesti sekund Nor Mads Östberg s citroënem. Aktéři souboje o titul mistra světa do dění na předních příčkách nepromluvili: francouzský šampion Sébastien Ogier ve fordu je po 11 rychlostních zkouškách šestý, belgický lídr seriálu Thierry Neuville z týmu Hyundai dokonce až desátý.

Tänak na rychlých šotolinových tratích v okolí Jyväskylä vyhrál pět rychlostních zkoušek. Östberg zvítězil ve dvou, v jedné dosáhli shodného času. "Dělali jsme, co jsme mohli, ale letošní Finsko je nejsušší, co jsem zažil. Klobouk dolů před Tänakem, jede skvěle," řekl pětinásobný mistr světa Ogier.

Ten vyhrál jen poslední erzetu a na šestém místě má za Tänakem téměř minutový odstup. Desátý Neuville, jenž ovládl dvě předchozí rallye a má v čele MS náskok 27 bodů, ztrácí bezmála dvojnásobek. "Thierry měl nejhorší podmínky, ale pro nás nebyly o moc lepší," citovala Ogiera agentura AFP.

Na domácích cestách se nedaří ani obhájci loňského prvenství, Esapekka Lappi se potýkal s problémy s diferenciálem a po úvodní etapě je osmý. V sobotu čeká jezdce dalších osm rychlostních zkoušek, v neděli zbývající čtyři.

České kamiony dominovaly na Baja Aragón. A nebýt defektu, mohl Prokop vládnout i autům České kamiony dominovaly na Baja Aragón. A nebýt defektu, mohl Prokop vládnout i autům Prohlédněte zde
reklama