reklama

Kopecký ovládl Rallye Bohemia a získal šestý český titul

Jan Kopecký se Škodou Fabia R5. Jan Kopecký se Škodou Fabia R5. autor: Škoda Motorsport
Kopecký, který kraluje české rallye nepřetržitě čtvrtou sezonu, vykročil za osmým triumfem na Bohemii už v sobotu.

Mladá Boleslav - Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál Rallye Bohemia a s předstihem si zajistil šestý titul mistra České republiky v automobilových soutěžích. Šestatřicetiletý pilot porazil druhého Václava Pecha o 37,6 sekundy, z dramatického boje o třetí místo vyšel nejlépe Ole Christian Veiby z Norska.

Kopecký, který kraluje české rallye nepřetržitě čtvrtou sezonu, vykročil za osmým triumfem na Bohemii už v sobotu, kdy vyhrál úvodních sedm rychlostních zkoušek. Na okruhu v Sosnové na Českolipsku sice poté nejrychlejší nebyl, ale dnes opět sbíral nejrychlejší časy. Až závěrečné městské erzetě v Mladé Boleslavi mohl jet i pro diváky a ze svého náskoku lehce ztratil.

"Neudělali jsme žádnou chybu, vše fungovalo skvěle, takže to dopadlo na výbornou. Navíc vezeme z Mladé Boleslavi titul, co víc si přát?" pochvaloval si Kopecký po vítězství ve 45. ročníku soutěže.

"Rychlé zkoušky jsou tady pěkné, jen bych se vrátil spíše na Liberecko, kde jsou náročnější a techničtější. Tady na Mladoboleslavsku jsou to letecké dny," řekl Kopecký, který na českých tratích proměnil v triumf 22 startů v řadě. Naposledy nevyhrál před čtyřmi lety v Českém Krumlově, kde havaroval v posledním měřeném testu.

Prokopova (nejen) dakarská tajemství: bahenní lázně v tankodromu, nový Shrek i klenoty pod plachtou Prokopova (nejen) dakarská tajemství: bahenní lázně v tankodromu, nový Shrek i klenoty pod plachtou Prohlédněte zde
reklama