reklama

Mikkelsen v Katalánsku havaroval, Ogier tak má prakticky jistý titul

Sébastien Ogier Sébastien Ogier autor: Jiří Šimeček
Na Katalánské rallye se zřejmě rozhodlo o držiteli mistrovského titulu. Nejspíš ho získá Sébastien Ogier, jemuž k obhajobě chybí jediný bod. Andreas Mikkelsen, největší konkurent fenomenálního Francouze, dnes havaroval.

Barcelona - Sébastien Ogier má prakticky jistý čtvrtý titul mistra světa v automobilových soutěžích. Jeho největší soupeř Andreas Mikkelsen v Katalánské rallyehavaroval a francouzského jezdce může na prvním místě ohrozit už jen Thierry Neuville, který by však musel ve zbytku šampionátu získat maximální možný počet bodů. Ogier přitom v Katalánsku po druhé etapě vede, Neuville je s více než minutovou ztrátou třetí.

Favorit Ogier, přírodní krásy i ženský půvab. To je Katalánská rallye Favorit Ogier, přírodní krásy i ženský půvab. To je Katalánská rallye Prohlédněte zde

Ogier dnes vyhrál pět z osmi rychlostních zkoušek a dostal se do čela, před Španělem Danim Sordem má k dobru 5,8 sekundy. Martin Prokop je před závěrečnou etapou devátý, Jan Kopecký o půl minuty za ním desátý.

Loňský vítěz Katalánské rallye Nor Mikkelsen se za Sordem a týmovým kolegou z Volkswagenu Ogierem držel na třetím místě. V dvanácté rychlostní zkoušce však měl nehodu, otočil vůz přes střechu a musel odstoupit.

Belgičan Neuville za Ogierem v průběžném pořadí MS zaostává o 83 bodů. Pokud by zvítězil v Katalánsku i ve zbývajících rallye v Británii a Austrálii a pokaždé přidal také prvenství v tzv. power stage, vyneslo by mu to 84 bodů. Ogierovi tak stačí k obhajobě titulu bod.

Čtyři zbývající rychlostní zkoušky Katalánské rallye jsou na programu v neděli.

reklama