reklama

Lacko dojel v sobotu v Le Mans na stupně vítězů. Boj o stříbro je stále otevřený

Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Le  Mans Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Le Mans autor: Buggyra
Adam Lacko dojel v sobotních závodech ME tahačů na okruzích ve francouzském Le Mans na čtvrtém a třetím místě a zůstává tak v boji o celkovou druhou příčku v seriálu.

V úvodním závodě na okruhu Bugatti český pilot dojel hned za svým největším rivalem v boji o evropské stříbro, Antoniem Albacetem. V druhém ale skončil před Španělem o dvě příčky. V pořadí ME tak má český jezdec nadále ztrátu devíti bodů.

"Start byl takový zvláštní, protože je tady nově posunutý startovní rošt asi o dvě stě metrů dopředu a čekal jsem, že se odstartuje o hodně později," komentoval Lacko první jízdu. "Myslel jsem si, že to dotáhnu na medailové umístění, ale bohužel se to nepodařilo."

V té druhé s otočeným pořadím top 8 se mu už podařilo na pódiové pozici. "Jsem spokojený. Povedl se mi začátek závodu a propracoval jsem se z pátého na třetí místo. Celý závod jsem pak tlačil na Steffi Halmovou. Vygradovalo to v poslední zatáčce závodu, kdy jsme jeli bok po boku, ale nenechala tam moc místa a zkušeně si svou pozici pohlídala. Dnes jsme na Antonia nic neztratili, ale ani nezískali. Snad se zítra zadaří lépe a podaří se mi ztrátu stáhnout. Stále je o co bojovat," věří si Lacko v souboji s veteránem z Pyrenejského poloostrova.

Pro svůj už šestý titul si v Le Mans s předstihem šesti bodovaných jízd dojel Jochen Hahn. Německý veterán nejprve vyhrál první závod, v tom druhém mu pak stačilo k jistotě celkového triumfu šesté místo. V aktuálním pořadí má už nedostižný 92bodový náskok. Ve Francii jsou i v neděli na programu dvě jízdy.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Le Mans (Francie):

První jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:23,369, 2. Lenz (Něm./MAN) -1,431, 3. Albacete (Šp./MAN) -4,472, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -5,901.

Druhá jízda: 1. Kursim 23:33,647, 2. Halmová (oba Něm./Iveco) -1,208, 3. Lacko -1,510.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 297, 2. Albacete 205, 3. Lacko 196.

FIA ETRC 2019 - 07 LE MANS BUGGYRA brand |  07:14
reklama