reklama

Woffinden znovu vyhrál plochodrážní Grand Prix v Praze

Obhájce titulu Tai Woffinden zopakoval v Praze loňský triumf. Obhájce titulu Tai Woffinden zopakoval v Praze loňský triumf. autor: CPA
Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál stejně jako loni Brit Tai Woffinden.

Praha - Plochodrážní Grand Prix České republiky vyhrál stejně jako loni Brit Tai Woffinden.

Obhájce titulu mistra světa zvítězil na pražské Markétě ve finále před Američanem Gregem Hancockem a Slovincem Matejem Žagarem. Český jezdec Václav Milík, získal dva body a obsadil konečnou 15. pozici.

Všech pět jízd základního rozpisu sice dokázal suverénním způsobem opanovat Australan Darcy Ward, a měl tak možnost vybírat jako první pozici na startu, ale v dramatickém prvním semifinále se přes něho přehnal Žagar a poté také Pedersen, jenž břevnovskou dráhu velmi dobře zná z působení v barvách domácího extraligového týmu Olympu Praha.

Poláci na Markétě vyhořeli

Podobně vyrovnanou bitvu nabídlo i zápolení druhé semifinálové čtveřice, z níž doplnili finálové kvarteto Woffinden a ostřílený Hancock. Právě Woffinden měl pak možnost prvního výběru startovního místa pro finále a z druhé dráhy vyrazil zcela nezadržitelně za druhým vítězstvím v české metropoli, když vítězně zaťal pěst nad hlavou už půl kola před cílem.

Jednadvacetiletý Milík si vyjel své dva body shodou okolností v opakované sedmé jízdě, v níž měl společně s Polákem Jaroslawem Hampelem nepříjemný pád. K Hamplovi dokonce spěchala záchranka, ale oba jezdci nechyběli po chvilce na startovním roštu. Hampel však podobně jako Milík nakonec neuspěl, a semifinále bylo i proto překvapivě bez polské účasti.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Woffinden (Brit.), 2. Hancock (USA), 3. Žagar (Slovin.), 4. N. Pedersen (Dán.); další pořadí 5. Ward (Aus.), 6. Iversen (Dán.), 7. Holder (Aus.), 8. Lindgren (Švéd.), ...15. Milík (ČR).

Pořadí MS (po 4 z 12 závodů): 1. Woffinden (Brit.), 2. Hancock (USA) oba 46, 3. Ward (Aus.) 45, 4. N. Pedersen (Dán.) 44, 5. Žagar (Slovin.) 43, 6. Kasprzak (Pol.) 42, ...20. Milík (ČR) 2.

reklama